10+ En İyi, SEO Uyumlu, Hızlı ve Responsive Ücretsiz WordPress Temaları

Tarafından Admin
ücretsiz wordpress temaları
Ücretsiz WordPress Temaları

Eğer WordPress hayatınıza yeni adım attıysanız, başlangıç noktası ve WordPress’i keşfetmek adına ücretsiz WordPress temaları arasından beğendiğiniz bir ücretsiz tema işinizi görecektir.

Tabii ücretsiz tema diye arattığınızda karşınıza binlerce tema çıkıyor ve tüm bu ücretsiz WordPress temaları arasından seçim yapmak bazen oldukça güç olabiliyor..

Peki bu nokta da nasıl bir tema ile yola çıkmalıyız ? Hangi ücretsiz temaücretsiz WordPress temaları arasında en iyisi ?

İşte tüm bu sorularınızı cevaplamak adına binlerce ücretsiz WordPress teması arasından en iyi 10 tanesini sizler için seçtim. İşte o WordPress temaları ücretsiz Listesi;

Sparkling – Ücretsiz WordPress Tema

Sparklink ücretsiz wordpress teması

Ücretsiz WordPress Tema – Sparkling

İndir-Download


Ücretsiz WordPress temaları listemin ilk sırasında yer vermek istediğim, sadeliği ve hızı ile öne çıkan, colorlib üretimi Sparkling ücretsiz blog teması

Scheme uyumlu yapısı ve SEO uyumlu kodlaması ile blogunuzu kesinlikle google’a sevdireceğinize emin olabilirsiniz. Tabii tüm bunların yanında bir de hızı ile gerçek anlamda göz dolduran bir tema.

Sade, modern ve flat tasarımı ile tamamen responsive olan bu ücretsiz WordPress teması, eğer kafanızda bir blog açma fikri varsa ve ücretsiz bir WordPress teması arıyorsanız, kesinlikle en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Sparkling ücretsiz blog teması bir çok eklenti ile uyumlu. O eklentilerden bazıları Gravity Forms, Contact Form 7, Yoast SEOW3 Total Cache

ColorMag – Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress Temaları - ColorMag

Ücretsiz WordPress Temaları – ColorMag

Önizleme-Demo

İndir-Download

 


Ücretsiz WordPress temaları listemde tanıtımını yapmak istediğim ve en iyi WordPress ücretsiz temaları arasında kesinlikle olmayı hak eden ücretsiz haber teması ColorMag

Bugüne kadar ColorMag gibi bir ücretsiz WordPress teması daha önce görmedim.

Kesinlikle ortalamanın çok üzerinde bir ücretsiz tema. Hatta bir çok ücretli temadan bile daha iyi diyebilirim. Ki zaten WordPress ücretsiz temaları arasında bugüne kadar en çok indirilmiş temadır kendisi.

Hem sosyal medya etkileşimi yüksek, hem SEO uyumlu hem de görsel açıdan oldukça üst düzey bir tasarıma olan ColorMag’in tek dezavantajı, bir çok sitenin bu temayı kullanıyor olması.

Zerif – WordPress Ücretsiz Tema

Wordpress ücretsiz tema - zerif

WordPress Ücretsiz Tema – Zerif

İndir-Download


Ücretsiz WordPress temaları listemde yer vermek istediğim ücretsiz tema ise, kendi, yani kurumsal tema kategorisinde en çok indirilen ücretsiz tema olan Zerif.

Eğer tek sayfa kurumsal bir tema arıyorsanız ve bunun için hiç bir ücret ödemeyeceğiniz bedava WordPress temaları arasında arama yapıyorsanız, aradığınız tema kesinlikle Zerif olabilir.

Hem hızlı, hem SEO uyumlu hem de kurulumu en basit ücretsiz temalardan bir tanesi olan tamamen responsive Zerif, kesinlikle en iyi ücretsiz WordPress temaları arasında yer almayı hak ediyor.

Tabii Zerif’in tek dezavantajı bir çok WordPress alt yapısı üzerine kurulmuş site tarafından kullanılıyor olması. Yani sitenize özgün bir tasarımda uzak bir ücretsiz tema olacaktır.

Mh Magazine – Bedava WordPress Temaları

Ücretsiz wordpress temaları - mh magazine

Ücretsiz WordPress Temaları – Mh Mmagazine

Önizleme-Demo

İndir-Download


Ücretsiz WordPress temaları listemde sizlere sunmak istediğim bir diğer magazin / haber teması ise Mh Magazine.

Yine gerçek anlamda üst düzey görsel tasarımı ve hızı ile en iyi ücretsiz WordPress temaları arasında yer almayı kesinlikle hak eden bir tema.

Tamamen responsive, gün de 2000’den fazla indirilen bu ücretsiz tema, hızı ve SEO uyumu ile en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Enigma – Ücretsiz WordPress Tema

ucretsiz-wordpress-temasi-enigma

Ücretsiz WordPress Tema – Enigma

İndir-Download


En iyi ücretsiz WordPress temaları listemin bir diğer muazzam teması ise nerede ise her iş modeline uyum sağlayacak ücretsiz WordPress teması Enigma.

Bir çok sitenin mobil erişilebilirlik konusunda problemli olduğu düşünülürse, responsive tasarımı ile, mobil, tablet, masaüstü ve ya dizüstü bilgisayarlar sorunsuz çalışan bir ücretsiz temadır.

Online pazarlama söz konusu olduğunda sosyal medya değerli bir araçtır ve Enigma aynı zamanda sosyal medya yönü çok güçlü bir temadır.

Awaken – Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress Temaları - Awaken

Ücretsiz WordPress Temaları – Awaken

İndir-Download


En iyi ücretsiz WordPress temaları listemde yer alan bir diğer ücretsiz tema ise, yine haber ve ya magazin siteleri için rahatlıkla kullanılabilecek bir tem olan Awaken.

Bugüne kadar 35.000 üzerinde indirilmiş ve 10.000 aktif kullanıcısı olan bu ücretsiz tema, tercih edilme sayısından bile ne denli kaliteli bir ücretsiz tema olduğunu gösteriyor.

Eğer kafanızda haber, magazin ya da blog tarzında bir web sitesi kurma fikri varsa, Awaken demosunu kesinlikle inceleyin derim.

Fullby – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz wordpress teması - fullby

Ücretsiz WordPress Teması – Fullby

İndir-Download


En iyi ücretsiz WordPress temaları listemde yer vermek istediğim diğer bir tema ise, şahsi olarak en beğendiğim ücretsiz temalardan bir tanesi olan FullBy.

FullBy’ı incelediğinizde bu kesinlikle ücretsiz bir WordPress teması olamaz diyeceksiniz. Buna eminim. Çünkü gerçekten öyle durmuyor.

Diğer tüm ücretsiz WordPress temaları bir kenara, FullBy bir kenara. Bir ücretsiz WordPress temasının 10 farklı tasarımı olur mu ? FullBy için yapmışlar.

Eğer blog, haber ya da magazin üzerine bir web sitesi kurmak istiyor ve bunun için herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz bir WordPress teması kullanmak, hem de profesyonel bir görüme sahip bir site istiyorsanız, FullBy’ı kesinlikle değerlendirin derim.

Meris – WordPress Ücretsiz Tema

Ücretsiz WordPress Tema - Meris

Ücretsiz WordPress Tema – Meris

İndir-Download


En iyi WordPress ücretsiz temaları listemin bir diğer muazzam ücretsiz WordPress kurumsal teması ise Meris.

Tamamen responsive olan Meris, aslında bir çok iş modeline kolaylıkla uyum sağlayabilecek bir ücretsiz WordPress kurumsal teması.

Seyahat, yemek, spor gibi site fikirlerine kesinlikle uyum sağlayacak bu ücretsiz WordPress teması demsunu mutlaka inceleyin derim.

Virtue – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz WordPress Teması - Virtue

Ücretsiz WordPress Teması – Virtue

İndir-Download


En iyi WordPress ücretsiz tema listemde yer vermek istediğim, tasarımı ile ön plana çıkan ücretsiz WordPress teması Virtue.

Virtue ücretsiz temasının öne çıkan özelliği ise kusursuz bir şekilde simetrik tasarımı. Ayrıca tema diğer ücretsiz temalara göre nerede ise sınırsız özelleştirme opsiyonu sunuyor.

Tamamı ile responsive ve mobil uyumlu bu WordPress ücretsiz tema bir çok iş modeline uygun olarak tasarlanmış.

Socially Viral – WordPress Ücretsiz Tema

Ücretsiz WordPress Temaları - SociallyViral

Ücretsiz WordPress Temaları – SociallyViral

İndir-Download


En iyi WordPress ücretsiz tema listemde yer vermek istediğim, sosyal yönü ile oldukça güçlü bir tema olan ve şahsi olarak en favori temalarımdan bir diğer ücretsiz tema ise SociallyViral.

SociallyViral dünyanın en hızlı ve SEO uyumlu temalarını kodlayan, MyThemeShop üretimi ve ücretsiz olarak sunulan bir tema.

Eğer sosyal medya odaklı bir site kurmayı düşünüyorsanız, yani viral içerikler yayımlayıp bu içeriklerin sosyal medya aracılığı ile paylaşım almasını ve bu şekilde sosyal medya üzerinden trafik almayı planlıyorsanız,

Kesinlikle değerlendirmeniz gereken ücretsiz temalardan bir tanesi SociallyViral.

Hueman – Ücretsiz WordPress Teması

Ücretsiz WordPress Temaları - Hueman

Ücretsiz WordPress Temaları – Hueman

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla