Çin’in TikTok Sahibi ByteDance’in Feishu İşyeri Uygulamasını Kaldırmasını Emrettiği Bildiriliyor

Tarafından Admin

Uygulama, kullanıcıların Çin’de yasaklanan Facebook ve Twitter’dan yayınlara erişmesine izin verdi.

Çin hükümeti ByteDance’e Feishu işyeri mesajlaşma aracını bir ay boyunca Çin’deki uygulama mağazalarından almasını emretti, çünkü kullanıcıların ülkede yasaklanan Facebook ve Twitter’dan yayınlara erişmesine izin verdi. Sosyal medya uygulaması TikTok’u da işleten ByteDance, Feishu’yu dahili bir uygulama olarak geliştirdi, ardından 2019’da ticari kullanım için pazarladı. Lark adlı uygulamanın uluslararası bir sürümü, Nisan 2019’da piyasaya sürüldü ve hala Japonya gibi pazarlarda faaliyet gösteriyor. Singapur.

Feishu, insanlar evden çalışmaya devam ederken koronavirüs salgını sırasında Çin’de popüler hale geldi. Bloomberg, uygulamayı Slack, Skype ve Google Dokümanların bir kombinasyonu olarak tanımlar. Çin’de Feishu, Alibaba’nın DingTalk ve Tencent’in WeChat ile rekabet ediyor. Geçen ay, çok daha büyük WeChat, Feishu’nun bağlantılarını engellemeye başladı.

Feishu ana şirketi ByteDance, geçtiğimiz yıl Çin ile olan ilişkisi için yoğun bir incelemeyle karşı karşıya kaldı; TikTok’un Hong Kong’da demokrasi yanlısı protestoları sansürlediği yönündeki iddiaları reddetti ve ABD Dış Yatırım Komitesi (CFIUS) TikTok ile ilgili güvenlik endişelerini gündeme getirdi. Aralık ayında, ABD ordusu askerlerin TikTok’u kullanmalarını engelledi ve uygulamayı siber tehdit olarak nitelendirdi.

Daha fazla teknoloji haberi görmek istiyorsanız buraya tıklayarak görebilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla