Zoom, Giphy’i Sohbet Özelliğinden Geçici Olarak Kaldırdı

Tarafından Admin

Şirket, bir blog yayınında , GIF özelliğinin Giphy’in sohbet özelliğine entegrasyonunu geçici olarak devre dışı bıraktığını söyledi . “Ek teknik ve güvenlik önlemleri uygulandıktan sonra özelliği yeniden etkinleştireceğiz.” Zoom, Giphy’nin kaldırılmasının ötesinde herhangi bir özellik sunmadı.

Şirket, platformdaki en son güvenlik güncellemeleri listesinin bir parçası olarak değişiklikten bahsetti; bu ekran, ekran paylaşımı sınırlamalarını, sessize alma ve sesini açma işlevlerindeki değişiklikleri ve birden fazla cihazdan toplantılara giriş yapma kısıtlamalarını da (kayıt gerektiren toplantılar için) içeriyor .

Hareket, Facebook’un Giphy’i 300 milyon dolardan fazla satın almasından birkaç gün sonra Instagram’a entegre etmeyi planlıyor. Bu satın almanın Twitter, TikTok ve iMessage gibi diğer platformlarla Giphy entegrasyonlarını nasıl etkileyeceği – Facebook’un tüm rakipleri – belirsizliğini koruyor, ancak Facebook’un gizlilik ve güvenlikle ilgili iyi belgelenmiş sorunları vardı .


Tüm teknoloji haberlerimiz görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Haber bültenine başarıyla abone oldunuz

İsteğiniz gönderilmeye çalışılırken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Güncel Teknoloji Haberleri will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.
Araç çubuğuna atla