Yeni HP Omen 27i, Bağlantı Noktalarına Kolayca Erişmenize Yardımcı Olacak Işıklara Sahiptir

Tarafından Admin

ve aynı zamanda oldukça iyi bir oyun monitör gibi görünüyor.

Daha önce bir oyun monitöründe görmediğim yeni HP Omen 27i hakkında pek bir şey yok, ancak HP’nin şimdiye kadar sunmadığı özelliklerle dolu. 27 inç QHD (2560 x 1440) nano IPS ekran, HP’nin önceki oyun monitörlerinin çoğunda kullanılan TN panellerinden çok daha iyi renk doğruluğu ve kontrast sunar.

HP, bu 16: 9 en boy oranı görüntüsünü LG’den aldı (muhtemelen bu LG modeline çok benziyor). DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini, 165Hz yenileme hızını ve 1 ms tepki süresine sahiptir. Ayrıca Nvidia G-Sync uyumluluğuna sahiptir, bu nedenle Nvidia GTX 10 serisi kartı veya daha yüksek bir kartı olan bir PC ile kullanırsanız daha düzgün görsel uyum sağlayabilirsiniz.

HP, tüm bağlantı noktalarını elmas şeklindeki tabanın çapraz kenarlarına sığdırır.


Hepsi harika. Ancak, Omen 27i’ye en sevdiğim ek ekranın kendisi değil, monitörün arkasındaki aydınlatma. Monitörün mafsallı standla buluştuğu noktanın yakınında (bunun yerine VESA uyumludur, yerine monte etmek istiyorsanız), bağlantı noktalarını aydınlatan bir ışığı barındıran bir bölüm oluşturdu. Bağlantı noktalarının dizisi (DisplayPort 1.2, HDMI 2.0, aksesuarları bağlamak için iki USB 3.0 bağlantı noktası ve verileri yönlendirmek ve PC’nize geri güç vermek için başka bir USB 3.0 bağlantı noktası içerir) çapraz olarak monte edilir, böylece kolayca erişilebilir ve görülebilir. Buna bir ışık eklemek kabloları takmayı daha da kolaylaştırır. Kabul ederseniz, ekranı kurduktan sonra portlarla nadiren uğraşmanız gerekecek, ancak çoğu monitörde genellikle bir şeyi değiştirmek için ihtiyaç duyduğunuz günü canlandırıyorsunuz.

Video (veya en azından şarj cihazları) için bir USB-C bağlantı noktası hoş geldiniz olurdu, ancak aksi takdirde, özellikle daha önce 1080p TN paneliniz varsa, bu çok yönlü bir yükseltme gibi görünüyor.

Omen 27i bugün HP.com ve Best Buy’da 499,99 $ fiyatla satılmaktadır.

Daha fazla teknolojik cihaz görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla