Sony, PlayStation 5’in Holiday 2020 Sürümü İçin Hala Yolda Olduğunu Söylüyor

Tarafından Admin

Sony, COVID-19 salgınına rağmen PlayStation 5’in “bu tatil sezonunda lansman yolunda” olduğunu söyledi. Şirket, duyuruyu bugünkü mali 2019 kazanç açıklamasının bir parçası olarak yaptı ve ayrıca yıllık bazda yüzde 14 daha düşük oyun geliri bildirdi. Sony, yaklaşan PS5’in önemini vurgulayarak, düşüşü daha düşük donanım ve yazılım satışlarına indirdi. PS4 şu anda dünya çapında satılan 110 milyon adedi aştı.

“PlayStation 5’in piyasaya sürülmesi konusunda, evden çalışanlar ve uluslararası seyahat kısıtlamaları gibi faktörler, test sürecinin bir parçası ve üretim hatlarının niteliği konusunda bazı zorluklar gösterse de, planlanan konsolun lansmanı ile geliştirme ilerliyor 2020 tatil sezonu için, ”diyor Sony raporunda. “Bu noktada, Sony’nin kendi birinci taraf stüdyoları veya ortaklarının stüdyoları için oyun yazılımı geliştirme kanalında önemli sorunlar ortaya çıkmadı.”

Microsoft, rakip Xbox Series X konsolunun hala tatil 2020 lansmanı için hazır olduğunu söyledi, ancak Xbox şefi Phil Spencer, yazılım geliştirmenin hala kesintiye uğratabileceği konusunda uyardı. Bununla birlikte, Microsoft’un kuşaklar arası stratejisi, kısa vadede X Serisi’ne özel hiçbir başlık olmayacağı anlamına gelir, bu nedenle geleneksel bir lansman dizisi sorunu normalden daha az endişe verici olabilir.

Öte yandan Sony, yeni konsolun satışını teşvik etmek için en azından bazı özel PS5 oyunlarına öncelik verecek; şirket, PS4 için belki de en büyük satış noktası olan birinci parti başlıkları için yeni PlayStation Studios markasını duyurdu. PS5’in kendisi hala bilinmeyen bir miktar. Sony özellikleri, logosu ve denetleyicisini açıkladı, ancak konsolun tasarımında veya yeni nesil oyunlarda gösterilmedi.


Daha fazla teknoloji haberi görmek için buraya tıklayabilirsiniz 

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla