Samsung Money, Şirketin Yeni Samsung Pay Bağlantılı Banka Kartı Programı

Tarafından Admin

Samsung, yaklaşmakta olan banka kartı programı için daha fazla ayrıntı açıkladı: Buna, daha önce açıklandığı gibi, programla Samsung ile ortaklık yapan SoFi ile Samsung Money deniyor ve mevcut Samsung Pay uygulamasıyla doğrudan bağlantı kuracak.

Başlangıçta Mayıs ayının başlarında duyurulmuş olan bugünün haberleri, Samsung Money’nin gerçekte neler sunacağı hakkında daha somut bilgiler sunuyor – özellikle bir nakit yönetim hesabı ve bir Samsung Money banka kartı ( The Bancorp Bank tarafından verilen bir Mastercard ).

Samsung, Samsung Money’nin (Samsung, spesifikasyonlara girmese de) ulusal ortama kıyasla (ince baskı gelecekte bunu değiştirme hakkını saklı tutarsa) ve “daha ​​yüksek faiz” e sahip olmak üzere hiçbir hesap ücreti vermeyeceğine söz veriyor.

Samsung Money programının önemli bir kısmı Samsung Pay uygulaması entegrasyonudur: müşteriler, karttan doğrudan uygulamadan kolayca başvurabilecek ve fiziksel kart gelmeden önce telefonlarında Samsung Pay aracılığıyla kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca, Samsung Pay uygulamasını kullanarak bakiyenizi kontrol edebilir, geçmiş satın alımları inceleyebilir, kartınızı dondurabilir ve hileli satın alımları işaretleyebilirsiniz.

Ancak bu özelliklerin tümü, günümüzün teknoloji destekli kart dünyasında oldukça standarttır. Ancak Samsung Money, Samsung’a özgü birkaç avantajla öne çıkıyor. Samsung Money kartıyla yapılan satın alımlar, gelecekteki Samsung satın alımlarında kullanılabilecek Samsung Rewards program puanları kazanır.

Samsung ayrıca Samsung Money hesaplarının 1,5 milyon dolara kadar FDIC tarafından sigortalanacağına söz veriyor (çoğu banka kartının olağan 250.000 $ garantisinden altı kat daha yüksek). SoFi ortaklığı sayesinde Samsung Money müşterileri, Allpoint ATM ağındaki 55.000 ATM’den herhangi birini ücretsiz olarak kullanabilecektir.

Samsung, finans dünyasına genişlemek isteyen tek teknoloji şirketi değil: Apple, elbette tam teşekküllü Apple Card kredi kartına sahip, Venmo 2018’den beri bir banka kartı teklif etti ve Uber markalı kredi ve banka kartları sunuyor . Google’ın, Samsung’un yeni programı gibi ödemeleri yönetmek ve izlemek için Google Pay sistemine bağlanacak benzer bir banka kartı programı üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor.

Samsung Money kartı bu yaz ilerleyen saatlerde satışa sunulacak, ancak müşteriler bugün Samsung’un web sitesinden başlayan bekleme listesine kaydolabilirler.


Tüm teknoloji haberlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla