Ofis, Seyahat ve Egzersiz için En İyi +10 Kablosuz Kulaklık

Tarafından Admin

İyi bir çift kablosuz kulaklık, herhangi bir ses kalitesine mal olmadan telefon, bilgisayar veya stereo sistemine fiziksel olarak bağlanmaktan kurtarır. Ve bu evden çalışırken, TV izlemenizi, müzik dinlemenizi ve görüntülü sohbeti mutfak masasından kanepeye götürme esnekliğine sahip olacaksınız. Egzersiz amaçlı olanlar, telefonunuzla sabit bir bağlantı kurarken ter ve yağmura karşı koyacaktır veya kesintisiz motivasyonel müzik ve podcast’leri izleyecektir. Kulaklıklardan talep edilmesi gereken çok şey var, bu nedenle çeşitli yapılar ve kullanımlarda hangisinin en iyi olduğunu belirlemeye başladık.

Testimizden en iyi beş sanatçıya bir göz atın, ardından tavsiye almak ve bu ve diğer kulaklıkların daha ayrıntılı incelemeleri için aşağı kaydırın.

Dikkate Alınması Gereken Özellikler

Aktif Gürültü Önleme (ANC): Aktif gürültü önleme özelliğine sahip kulaklıklarda veya kulak içi kulaklıklarda, etrafınızda düşük frekanslı sesler almaya adanmış bir mikrofon bulunur. Bu sesler mikrofona ulaştıkça, onları alır ve kulaklıklar onlarla birlikte 180 derece faz dışı bir ses çıkarır ve onları iptal eder. Bu, duymak istediğiniz müziği bozmadan dış gürültüyü bozacaktır.

Ortam Modu: Ortam modlarında, kulaklıklar müziğinizi dinlerken sesler çıkarabilir ve yine de duymanız gerekebilecek bazı müzikleri dinleyebilir. Gürültü önleme gibi, kulaklıklardaki veya kulakiçi kulaklıklardaki bir mikrofon ortam seslerini alır, ancak bunları ters dalgalarla otomatik olarak iptal etmek yerine, müziğinizin yanında duyabilmeniz için belirli frekanslardan birini pompalar. Gürültü önleme, müzik hacmi ve kulaklarınızı fiziksel olarak engelleyen kaplarla, bir konuşma yapmak veya birisinin söylediklerini net bir şekilde yapmak zor olabilir. Ancak ortam modları, birisinin sizinle ne zaman konuştuğunu bilmek için en kullanışlıdır, böylece müziği duraklatabilir, tren veya uçaktayken duyuruları alabilir veya yoğun şehir sokaklarındaki çevrenizin farkında olabilirsiniz. Bazı üst düzey kulaklıklar, geçtikleri ortam gürültüsü seviyesine ince ayar yapmanıza olanak tanır.

Giriş Koruması: Bu derecelendirme iki sayıdan oluşur. Birincisi toz korumasını, ikincisi su korumasını gösterir. Herhangi bir sayı yerine “X” veri olmadığı anlamına gelir (bu nedenle “IPX” derecesi toz korumasının değerlendirilmediğini gösterir). Sıvı girişi için ikinci sayı, koşucular için en önemli olan sayıdır. Bir veya iki puan, bir kulaklığın damlayan suya dayanabileceği anlamına gelir; Üç ila altı puanları, daha uzun süre artan yağış miktarlarında hayatta kalacağı anlamına gelir. Altın standart yedi ila dokuz arasındadır, yani kulakiçi kulaklık, çeşitli derinliklerde suya batmadan batırılabilir. Bu testteki spor kulaklıkların çoğu IP derecesine sahiptir ve çoğu IPX4 veya üstüdür.

Nasıl Test Ettik

Bu listedeki her kulaklık çifti test editörlerimiz tarafından kapsamlı bir şekilde incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Piyasayı araştırıyor, kullanıcı yorumlarını inceliyor, ürün yöneticileri ve mühendislerle konuşuyoruz ve en iyi seçenekleri belirlemek için müzik, podcast, film, çağrı alma ve onlarla birlikte koşma deneyimimizi kullanıyoruz.

Daha gündelik kullanıma yönelik kulaklıklar için, şarj ederek başladık ve bunları Bluetooth aracılığıyla telefonumuza ve dizüstü bilgisayarımıza bağlayıp kullanım kolaylığını ve kurulumunu ölçtük. Daha sonra bunları ses testi, müzik akışı ve podcast dinleyerek aradık. Geniş bir bas ve efekt yelpazesi elde etmek için, kulaklıkların senkronize olduğu dizüstü bilgisayarımızda hoparlörlerin derinliğini ve gücünü göstermek için sıklıkla kullanılan bir klip olan 2015’in Mad Max’in açılış dizisini izledik. Duyarlı düğmelerin veya dokunmanın ne olduğunu, kulaklıkların gürültü engellemesi olup olmadığını ve ne kadar etkili olduğunu ve ortam modlarının çevremiz hakkında iyi bir farkındalık için yeterli ses sağlayıp sağlamadığını değerlendirirken verilen kontrolleri kullanarak tüm ayarlar ve modlar arasında dolaştık. Son olarak, çağrı kalitesi, ses asistanı uyumluluğu, pil ömrü, konfor ve görünüşü hesaba kattık.

Spor kulaklıkları için, biz ve bir test ekibi, sesi denedik ve test tomurcuklarının en sevdiğimiz şarkıları ve podcast’leri nasıl seslendirdiğini yargıladığımız diğerleriyle karşılaştırdık. Her cihazın IP derecelendirmesini hesaba kattık. Pil ömrüne gelince, üreticimizin iddialarını deneyimlerimize göre kontrol ettik ve gerçekleştikleri tutarsızlıkları kaydettik. İki haftalık testlerde birkaç kalite sorunuyla karşılaştık, ancak test kullanıcılarımızdan kulakiçi kulaklıkların nasıl hissettiğini tartışmasını istedik; 40 dolarlık bir çiftle karşılaştırıldığında 200 dolarlık tomurcukların premium hissetmesini beklersiniz. Uzun vadeli kalite değerlendirmesi için, Amazon ve diğer perakendecilerden kalıcı sorunlar arayan kullanıcı incelemelerini kontrol ettik ve bu modellerle çalışmaya devam ederken herhangi bir sorun ortaya çıkarsa bulgularımızı güncelleyeceğiz.

Ayrıca test cihazlarından tomurcukların telefonlarına ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde bağlandığını ve sinyal kesilmeden önce telefonlarından ne kadar uzağa gidebildiklerini değerlendirmelerini istedik. Ve tüm orta seviye bağlantı sorunlarını kaydettik.

Bir kulaklığın nasıl sığacağı dışarıdaki sesin ne kadar etkili olduğunu etkiler ve herkes için ideal bir denge yoktur. Bazı koşucular, kulaklarının derinliklerine oturan ve tüm dış sesleri engelleyen tomurcuklar gibi, melodilere odaklanmalarına izin verirken, diğerleri daha gevşek bir uyumdan çok sayıda çevresel sesi tercih eder. (İkincisi dışarıda ve diğer insanlar arasında koşmak için daha güvenlidir.) Bu nedenle, kulaklıkları ortam sesiyle sıralamamış olsak da, test cihazlarımızın kulaklarında kalıp kalmalarına göre sıraladık.

İş, Seyehat ve Ofis için

—En İyi Ses—

Sony WH-1000XM3

Gürültü Engelleme: Evet | Pil Ömrü: 38 saat (ANC kapalıyken) | Kontroller: Düğmeler ve dokunma | Ses Yardımcısı: Google ve Siri

WH-1000XM3, en son test ettiğimiz kulaklıklardan biriydi ve diğer modelleri dinledikten sonra üstün sesleri belirgindi. Şarkıları, podcast’leri ve Mad Max’in açılış sahnesini dinlerken, kulaklıklar vokal, yüksek ve alçaklar arasında hoş bir bas derinliği ile net bir fark yarattı, bazıları ise düz gelebilir. Sony ayrıca bir sinemada sesi çevreleyen “360 Reality Audio” adını verdi. Eşlik eden “normal ses” uygulamasında örnek bir parça dinlerken, ses fincandan veya her ikisinden gelirken net bir fark duyabiliyorduk. Ancak 360 Reality pisti sırasında, kulaklıklar, müziği üreten enstrümanla bir odadaymışız ve etrafımızda dönüyormuş gibi, her fincandaki farklı açılardan ve mesafelerden ses pompalamış gibi görünüyordu. Kulaklıkla müzik dinlemek hakkında söyleyebildiğimiz kadar sürükleyici oldu. Bunun dezavantajı, WH-1000XM3’ün eski şarkıları alıp 360 Reality Audio’ya uyarlayamamasıdır; onunla çalışmak için biçimlendirilmiş şarkıları olan bir hesabınız olması veya Deezer, Nugs.net veya Tidal gibi bir akış hizmetine kaydolmanız gerekir.

Bardaklar rahat bir mühür oluşturdu ve gürültü önleme açılmadan çoğu sesi engelledi. Bununla birlikte, bu çift neredeyse her şeyi ayarladı, odaklanmaya çalışırken takdir ettiğimiz mübarek sessizlik yarattı ve gürültülü dağıtım kamyonları sokakta dışarı vızıldadı. Ve biz gerektiğinde ortam modu dış ses getiren mükemmel.

Bu da bizi kontrollere getiriyor. WH-1000XM3’te sadece sol kulak kabında iki düğme bulunur: biri güç ve Bluetooth eşleşmesini kontrol eder ve diğeri gürültü önleme ve ortam modları arasında geçiş yapar. Sağ fincandaki dokunmatik kontroller aracılığıyla müziği duraklatma, parçaları atlama ve sesi açma ve kapatma gibi diğer her şeyi kontrol edebildik. Bunlar oldukça güvenilirdi ve kulaklıklar, komutumuzu kaydettiklerinin teyidi olarak duyuldu – müziğin tekrar çalmaya başlayıp başlamayacağını merak etmemizi sağlayan hoş bir dokunuş (diğerlerinin sahip olmadığı). En sevdiğimiz dokunmatik kontrolümüz, sağ kulak kabını avucumuzla kapladığımızda, ses seviyesi düştü ve ortam modunun nasıl başladığı, bir şeyi hızlı bir şekilde duymamız veya düğmelerle modlar arasında geçiş yapmadan kısa bir konuşma yapmamız gerektiğinde kullanışlıydı.

Bağlanması basitti, ancak bu fiyat için WH-1000XM3’ün aynı anda Bose 700 gibi birden fazla cihazla senkronize olmasını dileriz. (Pil seviyesi düşükse veya uçuş sırasında TV’ye bağlamak istiyorsanız, bu kutular ayrıca standart bir kulaklık kablosuyla birlikte gelir.) Sony Headphones Connect uygulaması sağlamdır. 360 Gerçekliğe ince ayar yapmak için kulaklarımızın fotoğraflarını çekmek ve kulaklıkların kendilerini atmosferik basınca nasıl ayarladıklarını ayarlamak için tüm ayarların ayarlanması ve özelleştirilmesi gereken işlevlerle noktalarda biraz ezici bulduk. Ancak, çarkı sesleriyle almak isteyenler, eşitleme profilleri ile uğraşabildiklerini veya kendileri belirleyebileceklerini takdir edeceklerdir. WH-1000XM3’ün uygulamadan ve telefonumuzun yardımıyla, ne zaman oturduğumuzu veya yürüdüğümüzü nasıl anlayabildiğimizden etkilendik ve sesimizi duymamız gerekip gerekmediğine bağlı olarak gürültü önleme ve farklı ortam modları arasında otomatik olarak geçiş yaptık çevre. (Ayrıca toplu taşıma araçlarını ne zaman kullandığınızı veya kullandığınızı da söyleyebilir.)

Saf ses kesimleri ve kontrolleri parmaklarınızın ucuna getirmek için WH-1000XM3 yenilmez.

—Büyük Bir Earbuds—

LG Tone Free HBS-FL7

Gürültü Önleme: Hayır | Pil Ömrü: 21 saat (şarj kutusu ile) | Kontroller: Dokunmatik | Ses Yardımcısı: Google

LG’nin küçük tomurcukları çok yönlü yeteneklerinden bizi etkiledi. Şık görünüyorlar ve kulaklarımıza dikkat çekmeden oturuyorlar. LG buna “yarı açık bir tasarım” diyor ve konfor, bunları uzun baskı seansları için baskı yapmadan tutabileceğimizi hissedebileceğimiz kadar iyiydi. Uygunluk oldukça sıkıdır, ancak tomurcuklar gerçekten kulaklarda durur ve herhangi bir mühür oluşturmaz. (Etrafta dolaşmadan veya serbestçe koşmadan onları koşturmamıza rağmen, daha rahat kullanım için daha iyidirler.) Bu mühür veya herhangi bir gürültü iptali olmadan, Ton Frees bol miktarda ortam sesi verir. Ve bu bize çevremiz hakkında daha iyi farkındalık verirken, tomurcuklardan gelen ses özellikle gürültülü ortamlarda veya yoğun bir caddede yürürken aşırı güçlenebilirdi. Ancak çok fazla parazit olmadığında, ses tonlar ve farklı sesler arasında bol miktarda varyasyon ve farklılaşma ile net bir şekilde geldi. Tone Frees ile görüşmeler yaparken, net ses ve diğer taraftaki kişi bizi duymakta sorun yaşamadığımızda ses kalitesi de benzer şekilde iyiydi.

Bluetooth bağlantısı ve kontrolleri de sağlam. Sesin hiç kekemeliğini hiç yaşamadık ve eşleştirme şarj kutusunu açmak kadar basitti. Ton Serbestleştirmeleri herhangi bir düğmeye sahip değildir ve çok basit bir tasarıma çok fazla işlevsellik katmaya çalışan bazı tomurcuklardan farklı olarak, hatırlanması zor olan çok fazla dokunmatik kontrol yoktur. Tomurcuklara tek bir dokunuş müziği duraklatır veya devam ettirir, iki dokunuş Google Asistan’dan yeni bildirimler okumasını ister ve üçü normal, bas kuvvetlendirme, düz ve tiz kuvvetlendirme (uygulama üzerinden de kontrol edebilirsiniz) arasındaki EQ ayarını değiştirir. Bir tomurcukta parmağınızı tutmak, bir soru sormanız veya bir komut girmeniz için Google Asistan’ı etkinleştirir. İstediğimiz ek bir işlev, parçaları atlama yeteneğidir. Kontrolleri etkinleştirmek için gereken baskı biraz alıştı; bu LG’ler hassastır, daha az dokunma ve daha fazla dokunma gerektirir. Kesintisiz işitmeye ihtiyaç duyduğumuz ve ardından dinlemeye devam etmek için tekrar yerleştirdiğimizde, bir tomurcuğu kulağından çıkarmanın daha kolay olduğunu gördük.

Uygulamaya geri dönün, hizmete sunuldu ancak bir ton yardımcı program sunmadı. Evet, tiz seslendirme podcast’leri dinlemek için oldukça iyi olmasına rağmen, aralarında çok fazla fark olduğunu düşünmediğimiz ses ayarları arasında geçiş yapabilirsiniz. Ve kulaklıklardan birini yanlış yerleştirirseniz, uygulamanın yardımıyla bulabilirsiniz, burada “Kulağımı Bul” düğmesine dokunarak tomurcuk bip sesi çıkarır. Ve küçükler. Bunun dışında, her kulaklıktaki şarjı görebilir, ses seviyesini ayarlayabilir ve kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Evet, bunlar gürültü önleme olmadan bir çift kulaklık için pahalıdır, ancak kullanım kolaylığı, sağlam ses, şık görünüm ve çok sayıda ortam gürültüsü ödüyorsanız, yatırım yapmaya değer olabilir.

—En İyi Ücretli Earbuds—

JLab Go Air

Gürültü Önleme: Hayır | Pil Ömrü: 20 saat | Kontroller: Dokunmatik | Ses Yardımcısı: Google ve Siri

JLab’ın Go Air ile ilgili en çarpıcı şey fiyattır; 29 dolar, test ettiğimiz modellerin en ucuzudur. Ama onları adım adım koyduktan sonra şaşırtıcı bir şekilde memnun kaldık. Tabii ki bazı önemli ödüller bu uygun fiyatlı kulaklıklarla birlikte gelir, ancak kova için patlama eşsizdir.

Bluetooth ile bağlantı sorunsuz ve güvenilirdi ve bir tomurcuğu kasadan çıkarmak, istersek onu tek başına kullanmamıza izin verdi. Diğerini çıkardığımızda, telefona veya bilgisayara bağlanmaya (hafif bir gecikmeyle) katıldı, Bluetooth menülerinde karışıklık veya dokunmaya gerek yoktu. Ve gürültü iptali yok, ama Go Airs kulaklarımızda güzel bir mühür oluşturdu ve ortam seslerine karşı biraz tampon sağladı. Her iki tomurcuk da, sesi yükseltmek için sağa ve azaltmak için sola dokunmak gibi dokunmatik kontrollerle birlikte çalışır. Bu, hatırlanması gereken çok fazla kontrol bırakır ve nispeten sert dokunmazsak veya bir musluk diğerlerinden biraz daha yumuşaksa, yanıt biraz tutarsızdı. Bu dedi, biz her şeyi bizim parmaklarınızın ucunda olması takdir. Tone Frees’ten farklı olarak, bir Go Air’i kulağımızdan çıkarmak müziği duraklatmadı. Hiçbiri kulakiçi kulaklıklardan birini davaya atmadı, diğeri çalmaya devam etti.

Sese gelince, JLab burada üç farklı modda inşa edildi: bas güçlendirme, dengeli ve JLab İmzası. Go Airs’i çoğu zaman İmzada bıraktık, çünkü üçünün en zengin sesi vardı, ancak bas kuvvetlendirme istediğimiz zaman alt tonlarda tatmin edici bir yumru sağladı. Yine de, ses diğer kulaklıklara kıyasla nispeten düzdü ve ses daha yüksek ses seviyelerinde teneke gibi bir kaliteye sahipti. Çağrılarda, konuştuğumuz kişinin bizi duymakta sorun yaşamadım, ama seslerini rahat bir seviyeye çıkarmak için sesi yükseltmek zorunda kaldık.

Go Airs ile ilgili en çarpıcı ikinci şey durum. Bir kapağı yok. Tomurcuklar her zaman açıkta bırakılır, sadece mıknatıslarla yerinde tutulur. Bu bizi kaybetmenin kolay olacağından endişe ediyordu, ama mıknatıslar güçlü ve biz de durumu uçmadan önce olabildiğince sallamak zorunda kaldık. Davayı bir spor çantasına veya sırt çantasına atarsanız ne olacağına hala dikkat ediyoruz ve orada başka bir şey tomurcuklara çarptı ve dürttü, ancak Go Airs oldukça derin bir şekilde gömüldü ve biraz daha fazla olurdu bir rahatsızlık.

Tutarsız dokunma tepkisini ve tuhaf kasa tasarımını geçebilir veya zaman zaman müzik veya podcast dinlerken işi yapmak için bir çift kulakiçi kulaklık istiyorsanız, Go Air’i göz ardı etmeyin. Para için çok şey (EQ ayarları, iyi uyum ve Tamam ses) elde edersiniz.

—En İyi Kontroller—

Bose 700

Gürültü Engelleme: Evet | Pil Ömrü: 20 saat | Kontroller: Düğmeler ve dokunma | Ses Asistanı: Google, Amazon Alexa ve Siri

Sony kulaklıklara en yakın rakip olan Bose’un 700 kullanım kolaylığı ve güzel görünümü ile öne çıkıyor. WH-1000XM3’te olduğu gibi, ses seviyesini değiştirmek, müziği duraklatmak ve devam ettirmek, parçaları atlamak, çağrıları cevaplamak ve pil seviyesini kontrol etmek için sağ kulak kupasındaki dokunmatik kontrolleri kullanabiliyor, dokunarak, kaydırarak ve basılı tutarak başardık. Kulaklıkların komutlarımızı kaydettiğini onaylamak için bip sesi yoktu, ancak yanıt tutarlı ve güvenilirdi. Ve kasıtlı olmalıydık; testler sırasında, yanlışlıkla doğru kupayı fırçalarsak komutları kaydetmezlerdi.

Düğmelere yanlışlıkla basmaktan kaçınmak farklı bir konuydu, ancak 700’ü aldık ve sağ fincandaki güç düğmesine en az bir kez basarak onları kapattık. (Kulaklıkları hemen açmak veya kapatmak yerine düğmeyi basılı tutmamız gerektiğini takdir edeceğiz.) Güç düğmesine ek olarak, ses yardımcısı düğmesi sağ bardakta yaşıyor. Solda ANC düğmesi vardır ve bu tuşa basıldığında, eşlik eden uygulamada özelleştirdiğiniz önceden ayarlanmış üç gürültü önleme seviyesi arasında geçiş yapılır. 10 kadar yüksek ve sıfır kadar düşük olabilir. 10 farklı gürültü önleme gücüne ihtiyaç duyup duymadığımız görülüyor, ancak düğme duyduğunuz ortam gürültüsünü ayarlamanın hızlı bir yoludur. Ve basılı tutulduğunda müziğin durakladığı ve gürültü engellemenin kapatıldığı Konuşma Modu açılır. Tekrar basılı tuttuğunuz yere geri döner. WH-1000XM3’te doğru bardağı kaplamak kadar hızlı.

Ses ve gürültü önleme harika, sadece Sony için ikinci. Mad Max dizisi sırasında, efektler ve yankılar derin ve zengindi. Şarkılardaki vokaller açık ve farklıydı. Ve gürültü iptali ve müzik çalma ile, oda arkadaşımız fark etmeden veya bir dikizleme duymadan arkamızda daire etrafında hareket etti. Çağrılarda, diğer taraftaki kişiyi net bir şekilde duyabiliyorduk, ancak sesimizin diğer kulaklıklara kıyasla biraz boğuk geldiğini bildirdiler.

Bununla birlikte, mobil uygulama basittir, ses seviyesi, gürültü önleme seviyeleri ve sık kullanılanlar, Bluetooth bağlantısı ve otomatik kapanma zamanlayıcısı gibi diğer ayarlar üzerinde kontrol sağlar. Bir hayal kırıklığı, uygulamanın, kulaklıkların bağlı olduğunu keşfetmek için ilk önce bağlı telefonun konumunun açık olması gerektiğiydi. (Bir kez içeri girdikten sonra konumu kapatabiliriz.) Bose bunun uygulamanın Bluetooth Düşük Enerjiyi kullanabileceğini söylüyor, ancak kulaklıkları kulaklıktan kullanmak çok kolay olduğu için uygulamayı kullanmaya ihtiyacımız olmadığını bulamadık test sırasında pil ömrünü belirgin şekilde etkilemedi. Çok noktalı bağlantı güzel olsa da, 700’ü hem telefonumuza hem de dizüstü bilgisayarımıza aynı anda bağlı tutmamıza izin veriyor. Eşleştirme güvenilir ve kolaydı ve başlangıçta kulaklıklar, bağlı olduğu cihazların adlarını ve saat ve dakikalar içinde ne kadar pil ömrünün kaldığını (yüzde olarak biraz daha yararlı) söyler. Kendinizi pilden veya takmak isteyen bir uçuşta bulursanız, 700 standart bir kulaklık kablosuyla birlikte gelir.

—En İyi Görünüm—

House of Marley Redemption ANC

Gürültü Engelleme: Evet | Pil Ömrü: 20 saat (şarj kutusu ve ANC açıkken) | Kontroller: Dokunmatik | Ses Yardımcısı: Google ve Siri

Marley Evi’nin imzası görünümüne tam olarak uyan Redemption ANC’lerin tomurcukların dış kenarında şık bir bambu kaplaması var. Ve onlar iyi uyuyorlar; onları ilk kez kulaklarımıza yerleştirdiğimizde, neredeyse gürültüyü iptal etme ihtiyacını hissetmediğimiz noktaya kadar oluşturdukları mühürden etkilendik. Ancak itfalar buna sahiptir ve doğal olarak mükemmel uyum nedeniyle, ne zaman açık olduğu ve kapalı olduğu zaman arasındaki fark, diğer bazı modellerde olduğu gibi keskin değildi. Ve ses hala mükemmeldi. 8.6mm sürücüler, farklı tonlar arasında net bir ayrım ile iyi derin baslar pompaladı. Ve ortam modu, dinlediğimiz müzik veya podcast’in kalitesini düşürmeden dış gürültüye ve seslere izin vermenin iyi bir işini yaptı.

Diğer kulakiçi kulaklıkların çoğunda olduğu gibi, Redemptions’ın herhangi bir düğmesi yoktur ve müziği duraklattık ve devam ettirdik, gürültü önleme ve ortam modları arasında dolaştık ve ses asistanını yanlara dokunarak etkinleştirdik. Kefaretlere diğer tomurcuklardan biraz daha fazla dokunmamız gerekiyor gibi görünüyordu ve bu bazı tutarsız tepkilere yol açtı. Eşlik eden bir uygulama da yok, yani kontroller çok sinir bozucu olursa, kulaklıkları çalıştırmak için başka bir başvurunuz yoktur. Ton Free’de olduğu gibi müziği duraklatan bir kulaktan bir tomurcuğu çıkarmak hariç.

Başlangıçta tomurcukları telefonumuza bağlamak kolaydı ve bizden ekstra bir iş yapmadan birbirleriyle eşleştirildi. Geri Alımları eşleştirme girişimlerinde, tomurcukların birbirleriyle senkronize edilmesi uzun sürdüğü gibi bazı sorunlar vardı. Bunların üzerinden arama yapmak iyi çalıştı, ancak bazı garip ses efektleri vardı: Diğer taraftaki kişi, arka plan seslerinin garip bir şekilde yükseltildiğini ve sonlarından gelen bazı geri bildirimleri ve statik sesleri duyabildiğimizi söyledi. Rolleri değiştirdiğimizde etkiler devam etti.

Yine de, Redemptions sağlam çok yönlü kulaklıklardır ve güçlü ses ve sürdürülebilir malzemeler arayan herkes için düşünmeye değer.

—En Uzun Pil Ömrü—

Master & Dynamic MW07 Plus

Gürültü Engelleme: Evet | Pil Ömrü: 40 saat | Kontroller: Düğmeler | Ses Yardımcısı: Google ve Siri

Test ettiğimiz en pahalı tomurcuklar olan MW07 Plus’ın 300 $ fiyat etiketini haklı çıkarmak için iyi performans göstermesi gerekiyordu. Ve yaptılar. Redemptions’a ve test ettiğimiz tomurcuklardan herhangi birinin en uzun oyun süresine rakip görünüyorlar, artı uyum en rahattı. Bu, Master & Dynamic, kulağımızın bir sırtının içinde kalan ve uç seçenekleriyle birlikte, tomurcukları rahatsız edici bir baskı olmadan rahatça tutan kanatlar sayesinde. Müziğin dikkatini dağıtmak için yürüdüğümüzde kayma ya da çarpma yoktu.

Test edilen tomurcuklar arasında benzersiz görünen ve satın alma özelliği düğmelerdir; MW07 üzerinde dokunma kontrolü yoktur. Ancak komutlara girmek için bastığımızda daha net dokunsal geri bildirim sağlayan bir şeye sahip olduğumuzu takdir ettik. Bu, sağ tomurcuktaki tek düğmeyi kullandığımız ve sol tarafta gürültü önleme ve ortam modları arasında geçiş yapmak, ses seviyesini ayarlamak, ses yardımcılarını etkinleştirmek ve yeni cihazlarla eşleştirmek için tutarlı sonuçlar anlamına geliyordu. Düğmeler küçüktür, ancak onları rahat tutmak için kulaklarımızda sıkışmamızı gerektirmeyen kulakiçi kulaklıkların mükemmel uyumu nedeniyle, ulaşılması ve kullanımı kolaydır.

Boyutları için güçlü olan MW07’nin 10 mm sürücüleri vardır. Ses seviyesini yaklaşık yüzde 33’te tuttuk ve farklı sesleri iyi duyabiliyorduk. (Takdir ettiğimiz küçük bir özellik, kulaklıkların tamamen susturmak yerine hangi moda girdiğimizi söylemek için müzik üzerinden konuşmasıydı, bu yüzden hiçbir şeyi kaçırmadık.) Mad Max dizisi sırasında efektler ve ayrılma oldukça iyiydi , test ettiğimiz kulaklıkların en iyisi.

Master & Dynamic, MW07’ye eşlik eden bir uygulama vermedi, ancak kulaklıklarıyla tam USB-C şarj kablolarını içeren tek şirket olduğu için kudos. Bu, daha yeni cihazların çoğunun şarj edilmesinin adaptör gerektirmediği anlamına gelirken, diğer modeller sadece daha eski okul USB-A kablolarıyla birlikte gelir. Ve tomurcuklarda 10 saat çalma ve kasadaki üç tam şarjla, bunlar sadece Life Q20 ile eşleşen en uzun dinleme süresini sunar.

—En İyi Değer Kulaklıkları—

Anker Soundcore Life Q20

Gürültü Engelleme: Evet | Pil Ömrü: 40 saat (ANC açıkken) | Kontroller: Düğmeler | Ses Yardımcısı: Google ve Siri

60 dolarlık Life Q20’yi kullanırken, fonksiyon tavanına çarpmayı bekledik, Anker’in fiyatı düşük almak için bazı önemli fedakarlıklar yapmak zorunda kalacağından emin olduk. Ve bizi yanlış anlamayın, bazıları var. Ancak bu kulaklıklar, yeni özellikler keşfettiğimiz için test sırasında bizi tekrar şaşırttı – yalnızca daha üst düzey, daha pahalı modellerde bulduklarını düşündüklerimiz.

Çok noktalı bağlantıyı ele alalım. Life Q20’yi aynı anda hem telefonumuza hem de dizüstü bilgisayarımıza eşleştirebildik, sadece altı kat pahalı olan Bose 700 çok yönlülüğü sundu. Ancak, Mad Max’i izlerken bağlantıda biraz kekemelik olduğunu fark ettik ve bir cihazdan ses çalmayı başka bir cihazdan çalmaya geçirdiğimizde kulaklıklar biraz (10 saniye kadar) gecikebilir. Ancak ses geldiğinde, bas harika, normal modda o kadar derin ve sürükleyici ki bazen diğer her şeyi boğuyor. Anker ayrıca Life Q20’ye bir BassUp modu verdi, bu da daha düşük tonları daha belirgin hale getirdi, ancak çoğunlukla diğer sesleri biraz kapattı. Genel ses kalitesi Bose veya Sony kadar iyi değildi. Mad Max sırasında tam etkiyi elde etsek de, sesi çok yükseltmek zorunda kalırken, diğer iki kulak üstü kulaklık toplam çıkışlarına yaklaşmadan zengin ses üretti. Gürültü engelleme de diğerlerinden daha fazla dış ses çıkmasına izin vermedi.

Çağrılarda, sesimizin sesi, diğer ucundaki kişiye ve onlarınki gibi daha düşük görünüyordu. Ancak garip bir geri bildirim veya yükseltilmiş arka plan gürültüsü yoktu. ANC kapalıyken 60 saat olduğu gibi kırk saat pil ömrü (yüzde 60 ses seviyesinde, ancak ANC açıkken) etkileyici. Gürültü engelleme açık değilse, iki dakika Bluetooth bağlantısı olmadığında kulaklıklar otomatik olarak kapanır.

Kontroller hepsi biraz ucuz hissettim ve çok hızlı olsaydı bizim presler kayıt başarısız olabilir düğmeleri vardır. Ancak Life Q20 mükemmel bir anlaşma. Gürültü önleyici kahramanlık, yapım kalitesi ve genel ses tonlarından ödün veriyorsunuz, ancak çok iyi çalışan bu özellik seti ile başka bir çift kutu bulmakta zorlanıyorsunuz.

Spor Salonunda ve Dışarıda Çalışmak için

—İş için En İyisi—

Jabra Elite Active 75t

Pil Ömrü: 7.5 saat (şarj kutusu ile 28) | Ortam Modu: Evet | IP Derecesi: IP57

Jabra, Elite Active 75t modelinde çivilenmişti – bu gerçekten kablosuz tomurcuklar, test yöneticisi Dan Roe’ya denediği diğerlerinden daha iyi uyuyor. Her bir ayak darbesiyle sıkıca kapatılmış, yüksek basınçlı “thud” vermeden dış kulak kanalına rahatça yerleşen açısal yapıya kredi verin. Ses kalitesi net, dinamik ve doludur, Apple’ın AirPods Pro’una rakiptir; ancak bu Jabras size daha az maliyet sunar ve tek bir şarjla yaklaşık 90 dakika daha pil sunar. (Ancak, dinleme modu o kadar etkileyici değildir.) Toz ve su koruması için IP57 olarak derecelendirilmişlerdir, yani bir kum fırtınasına veya bir musona dayanmaları gerekir; Bu, özellikle kısa kulaklarında terli kulaklarıyla bir çift AirPod öldüren Roe için iyi bir haber. Apple, Bose, Jaybird ve diğerlerinden gelen kulakiçi kulaklıkları daha iyi ses veya üstün konfor veya olağanüstü ortam farkındalık modları sunabilir, ancak bunların hiçbiri 75t’den daha iyi olamaz.

Anker Soundcore Spirit SweatGuard

—En İyi Değerli—

Pil Ömrü: 8 saat | Ortam Modu: Hayır | IP Derecesi: IPX7

Yardımcı dijital editör Jessica Coulon, son sekiz aydır Anker Spirit SweatGuard kullanıyor ve 33 dolarlık tomurcuklar etkilemeyi bırakmadı. Coulon, ses kalitesinin bir çift kablolu Skullcandy kulaklıktan aldığınızdan daha iyi olduğunu söylüyor, ancak SweatGuard biraz daha fazla bas kullanabiliyor. Dört kulaklık ucu boyutu ve iki kanat boyutu sayesinde kulakiçi kulaklıklar yerinde kalır ve bağlantı kablosu dikkat dağıtıcı değildir, arada sırada takılmayı önler. Metrikler de etkileyici: IPX7 su geçirmezlik derecesi ve sekiz saatlik pil ömrü rakip kulaklıkları 100 dolar düzeyinde. Ortam sesinin kalitesi ve eksikliği arzulanan bir şey bırakıyor, ancak 33 dolara Anker’in sunduğu bu teklif hakkında çok şey var.

—En İyi True Wireless Kulaklık—

Beats Powerbeats Pro

Pil Ömrü: 9 saat (24 şarj kılıflı) | Ortam Modu: Hayır | IP Derecesi: IPX4

Powerbeats Pro eksiksiz bir pakettir – hem kablosuz spor kulaklıklar hem de kulakiçi kulaklıklar ve 15 saatlik ek meyve suyu içeren büyük bir kutu. İhtiyacınız olması muhtemel değil; tomurcuklar tek bir şarjla dokuz saat dayanır. Üst düzey test editörü Jeff Dengate tam incelemesinde “Powerbeats Pro’dan aldığınız ses gerçekten çok geniş,” dedi. “Her şarkı, hoparlörler sizden uzakta olacak şekilde daha büyük bir odada dinliyormuşsunuz gibi geliyor.” Ortam gürültüsü çok az başlar, ancak ter kulak tıkaçlarının bazı mühürlerini kaybetmesine neden olur. Müzik biraz daha oyuklaşıyor, ancak farkındalık, sirenler ve boynuzlar gibi yüksek çevresel sesler alacağınız anlamına geliyor. Bluetooth eşleştirmesi bir iPhone ile anında gerçekleşir ve beş dakikalık bir hızlı şarj 90 değerinde çalma sağlar. Powerbeats IPX4 olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle bir yağmur fırtınasına (ancak daldırmaya değil) dayanacaklardır ve büyük boyutlarına rağmen, tomurcuklar şapka ve güneş gözlüğü ile rahat edecek kadar düşük bir profili korur.

Aftershokz Trekz Air

Pil Ömrü: 6 saat | Ortam Modu: Hayır | IP Derecesi: IP55

Bir kulakiçi geçmişte araba vızıltısıyla rahatça sıkışan yol koşucuları için Trekz Air var. Bu kulaklıklar, elmacık kemiklerinizden ses aktarmak için kemik iletim teknolojisini kullanır ve kulaklarınızı size gizlice girmeden önce olası tehlikeleri duymak için açık bırakır. Dengate, tam incelemesinde Jaybird ve Bose’un kulak içi tasarımlarıyla karşılaştırıldığında, ses “kuşkusuz daha ince ve daha sessiz, ancak vesile için tamamen uygun buluyorum” diye yazdı. Kafa bandı, önceki modelden daha hafif ve daha incedir, bu da kulaklıklarla güneş gözlüğü takmanızı sağlar. Altı saatlik bir pil ömrü ve tere dayanıklı IP55 derecesi, Trekz Air’i benzer bir fiyata gerçekten kablosuz tomurcuklarla eşit hale getiriyor; kulak içi bir kulaklığın tam sesini kaybediyorsunuz, ancak toplam farkındalık kazanıyorsunuz.

—En İyi Ses için—

JBL Reflect Mini 2

Pil Ömrü: 10 saat | Ortam Modu: Hayır | IP Derecesi: IPX5

JBL Reflect Mini 2 aynı zamanda en yeni kulaklık değil, ancak 60 $ ‘a (100 $’ dan aşağı) bir fiyat düşüşü onları cazip bir değer teklifi haline getiriyor. Ve makul fiyattan hoşlanacak çok daha fazlası var: Tomurcuklar kulaklarınızda sıkı bir mühür oluşturur ve tırısmaya başladıktan sonra hareket etmez. Açık hava koşucuları için dezavantaj, melodilerinizi dış dünyadan da yalıtan ortam sesinin olmamasıdır. Görüntü editörü Jimmy Cavalieri de çim biçerken onları kullandı. “Çim biçme makinemi hala duyabiliyor olmama rağmen, kulakiçi kulaklıklar ses seviyesini maksimum seviyeye çıkarmak zorunda kalmadan ses kalitesinin hala iyi göründüğü kadar motor gürültüsünü engelledi” dedi. “Ses kalitesi yeterince netti, konsantre olursanız ve gerçekten müzik dinlerseniz, her enstrümanı tanımlayabilirsiniz.” Tomurcuklar arasındaki bağlantı teli hafiftir ve orta seviyede zorlukla fark edilir ve Reflect Mini 2, Bluetooth ile hızlı bir şekilde bağlanır ve 100 feet uzaklığa kadar bağlı kalır. Kulakiçi kulaklıklar ayrıca gece görüş için yansıtıcı kablolar, IPX5 suya dayanıklılık derecesi ve etkileyici 10 saatlik pil ömrü sunar.

Eğer iPhone’unuz varsa ve donuyorsa sizin için bir çözümümüz var buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla