Koronavirüs Sırasında Yatırım ve Tasarruf: İşte Öncelik Sırasına Göre

Tarafından Admin

Acorns CEO’su Noah Kerner, ekonomik kriz sırasında bile yatırım yapmanın önemini tartışıyor.

Acorns, kullanıcıların satın alma işlemlerini en yakın dolara yuvarlayarak ve daha sonra otomatik olarak bu yedek değişikliğe yatırım yaparak ekstra para yatırmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

Koronavirüs salgını devam ettikçe ve ABD’deki milyonlarca insan işsizlik parası için başvurdukça, para yatırmak şu an insanların en büyük endişesinden uzak.

Ancak pandemi bir gün sona erecek ve bu da insanların gelecek için finansal olarak planlama yapmaları gerektiği anlamına geliyor. Acorns CEO’su Noah Kerner, biraz bile parası yetebilen insanlar için yatırım ve tasarrufun hala akılda tutulması gerektiğini söylüyor. Şirketinin, finansal hedeflerinize bağlı olarak ayda 1 $, 2 $ veya 3 $ ‘a mal olan mikro yatırım uygulaması, kullanıcıların satın alma işlemlerini en yakın dolara yuvarlayarak ve otomatik olarak bu yedek değişikliğe yatırım yaparak borsa yatırım fonlarına ekstra para yatırmasına yardımcı oluyor . Apple, App Store ve Google Play’den kullanılabilir.

“Düzenli yatırım yap,” diyor Kerner. “Ne olursa olsun, çok küçük bir miktar olsa bile, devam etmeye çalışın. Bu yüzden yedek değişime odaklanıyoruz. Biraz yapmaya çalışın, böylece momentumu devam ettirebilir ve bileşiklikten yararlanmaya devam edebilirsiniz.”

Yatırım yapmasanız bile, Palamutlar gibi çevrimiçi yönetim araçları harcamaları sıralamanıza ve önceliklerinizi belirlemenize yardımcı olabilir. Paranızı yönetmenize, kaydetmenize ve yatırım yapmanıza yardımcı olabilecek diğer uygulamalar arasında Mint, Toshl Finance ve You Need a Budget bulunmaktadır. Bu araçlar, milyonlarca insanın finansal güvensizlikle karşı karşıya olduğu bir dönemde özellikle yararlı olabilir ve hatta maaş çekine bile sahip olmayabilir. Diğerleri için, gelecek için tasarruf etmeye başlamanın önemli bir yoludur.

Kerner, Acorns’ın pazarın düşmesinden bu yana kullanıcılarda bir artış gördüğünü söyledi. Kriz döneminde insanların yeterince tasarruf etmediklerini ve yatırım yapmadıklarının farkındadır. Bunun gibi olaylar bu alışkanlıkları değiştirmek için bir uyandırma çağrısı işlevi görebilir.

Koronavirüsün ekonomik hasarını azaltmak için, ABD hükümeti vergi mükelleflerine 1.200 $ ‘a kadar ödemeleri içeren 2 trilyon dolarlık bir ekonomik teşvik paketi geçti, ancak bu hala işlerini kaybedenlere yardımcı olmak için yeterli olmayabilir.

Kerner, insanların böyle bir zamanda atmaları gereken adımları paylaştı. İşte konuşmamızın düzenlenmiş bir metni.

Q: Harcama ve tasarruf söz konusu olduğunda insanlar şu anda ne öncelik vermeli?
Kerner: Temel konulara odaklanın. Mümkün olduğunca tasarruf ve yatırım yapmaya odaklanın. Farklı ödül programlarıyla harcadığınızda ekstra para kazanma fırsatlarından yararlanın.

Birisi bunlardan önce acil durum fonuna sahip değilse, şimdi ne yapabilir?
Ortaya çıkan tüm hükümet teşvik programlarından yararlanın ve bunları yakından izleyin. Vergilerinizde bir mola var, böylece vergilerinizi daha sonra dosyalayıp ödeyebilirsiniz.

” Tarihteki her kriz bir gerileme ile sona erdi. “

Noah Kerner

Onlarla alışveriş yaptığınızda Acorns hesabınıza yatırım yapan 350 marka ortağımız var. Bu nedenle tankınızı Chevron’da her doldurduğunuzda, Chevron Acorns hesabınıza alışveriş için bir ödül olarak yatırım yapar. Yiyeceklerinizi teslim alırsanız, ortaklarımız alışveriş için bir ödül olarak Acorns hesabınıza yatırım yapacaklardır. Harcamalarınızı en üst düzeye çıkarmak ve harcama yaparken mümkün olduğunca tasarruf etmek için tüm bu yolları bulun.

İnsanların akılda tutmaları gereken en önemli para tasarrufu uygulamaları veya ipuçları nelerdir?

Nakit paraya ihtiyacınız varsa, yatırım hesabınıza veya emeklilik hesabınıza dokunmadan önce çek hesabınıza veya tasarruf hesabınıza dalmaya çalışmalısınız. Kesinlikle paraya ihtiyacınız varsa ve bir seçeneğiniz yoksa, yapmanız gereken şeyi yapmanız gerekir. Ama söyleyebilirim ki, yaklaşık sekiz yılda bir durgunluk olduğunu biliyoruz, bu yüzden düzenli olarak az miktarda para biriktirmek ve yatırım yapmak çok önemlidir. Yatırım paranıza dokunmak zorunda kalmamanız için o zamana hazırlıklı olmalısınız, böylece paranız büyümeye devam edebilir.

Paniğe kapılmayın ve bunun da geçeceğini unutmayın. Olabildiğince sakin kalmak çok önemlidir.

noah-kerner-headshot

Acorns CEO’su Noah Kerner, paranın yatırım yapmasının ve uzun vadeye odaklanmanın önemli olduğunu söyledi.

Özellikle şimdi yatırım yapmak neden önemlidir?

Hayatınıza mümkün olduğunca erken yatırım yapmaya başlamalısınız, çünkü ne kadar erken başlarsanız, bileşikleşmeden o kadar çok faydalanabilirsiniz. Warren Buffett buna “dünyanın sekizinci harikası” diyor. Bileşik getiriler nedeniyle paranızın kendi başına büyüdüğü bu mekanizmadır. Bunu düşünmenin yolu, 18 yaşında günde 5 dolar, 65’e kadar, bileşik nedeniyle 1.5 milyon dolar yatırım yapmaya başlamanızdır. Şimdi, yatırdığınız gerçek miktar bundan daha az bir büyüklük sırası olacaktır.

Tarihteki her kriz bir gerileme ile sona erdi. Bu benim için hatırlanması gereken en önemli mesaj bu. Ekonominin bu kadar keskin bir şekilde düşmesinin nedeni küresel bir pandemi olmamız. Ancak bu, ekonomimizin temellerinin iyi ve güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Pazarın% 50 veya% 60’ının düştüğü dönemler olmasına rağmen, tarihteki her düşüş bir gerileme ile sona erdi. Uzun vadede odaklanmanız gerekiyor. Sabırlı olmalısın.

Tasarruf etmenin ve yatırım yapmanın önemini bir kenara bırakabilecek gençlere ne söylerdiniz?
Şu anda olanları alın ve unutmayın. Nokta-com balonu gerçekleştiğinde … ve 2008 yılında Büyük Durgunluk gerçekleştiğinde herkes bunu hissetti. Herkes aynı şeyleri söyledi: “Bu eşi benzeri görülmemiş. Bu anı asla unutmayacağım.” Sonra zaman geçer ve insanlar unutur.

Modada bir satış olduğunda, insanlar bir şeyler satın alıp satın alırlar. Piyasa% 30 ila% 35 arasında satışa çıktığında, o zaman içeri girersiniz.

Bir kriz sırasında insanların tasarruf konusunda yaptığı bazı büyük hatalar nelerdir?
Piyasa çöktüğünde ya da piyasa kapandıktan sonra paralarını çekerler. Kayıplara kilitlenirler.

Diyelim ki pazarda 100 dolar var ve pazar% 30 düşüyor. 70 doların var. O parayı kaybetmedin. Bu parayı sadece çıkarırsan kaybedersin ve sonra 30 dolar kaybettin. Eğer tutar ve tarihi bir barometre olarak kullanırsanız, bu 70 dolarlık dolar 100 doların üzerine çıkacak ve daha sonra bunu geçecektir.

Hep duyuyorum, “Çok para kaybettim.” Hayır. Parayı sadece çekersen kaybedersin.

Şimdi, bazen insanlar gerçekten zor şartlardadır ve onu çıkarmak zorundalar. Ancak bu zamanlara hazırlanırsanız, düzenli olarak az miktarda para biriktirir ve yatırım yaparsanız, o konumda olmayacağınız bir potansiyel vardır.

Paniğe kapılmayın ve bunun da geçeceğini unutmayın. Olabildiğince sakin kalmak çok önemlidir.

Noah Kerner

Bütçeleme son yıllarda nasıl değişti? Önceliklerde veya yeni engellerde kayda değer bir değişim oldu mu?

Bütçeleme uzun zamandır zahmetli bir işti. Ürünlerimizin çoğu bu süreci mümkün olduğunca otomatikleştirmeye çalışıyor. Hareket, inanılmaz derecede zahmetli ve zor olduğu için bütçeleme hakkında düşünme ihtiyacını ortadan kaldırmaktır.

Smart Deposit adlı ürünümüzün bir parçası olarak bir özellik sunmak üzereyiz. Banka kartı çek hesabı ürünlerimizi kullanırsanız ve doğrudan para yatırma maaş çekinizi Meşe Palamudu’na taşırsanız, bunun bir yüzdesini sizin için otomatik olarak emeklilik, yatırım ve tasarruf hesaplarına tahsis ederiz.

Yeni yatırımcılar bu krizden başka hangi dersleri alabilirler?
Pazarı takıntılı izlemeyin. Kapatmaya çalışın ve bu kelimeleri kendinize tekrarlayın: Tarihteki her kriz bir gerileme ile sona erdi. Yatırım yapmak için ekstra paranız varsa, yatırım yapmaya devam edin ve uzun vadeye odaklanın.

En iyi oyun aboneliği hizmetleri: Nasıl seçeceğiniz buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla