Konfor ve Destek Sağlayan +5 En İyi Oyun Sandalyesi

Tarafından Admin

Oyun eğlenceleri sırasında uygun destek, bel ağrınızın ömrünü engelleyebilir.

Bir oyun koltuğu, oyun kurulumunuzun daha büyük bölümlerinden biri olsa da, çoğu 100 ila 300 $ arasında fiyatlandırılsa da, en pahalı olması muhtemel değildir. Ve asgari bir yatırım için maksimum fayda elde edersiniz – en önemlisi, kronik boyun ve sırt ağrısını yolda önlemek için ihtiyacınız olan destek ve rahatlıktır. Ancak kısa vadede, iyi bir oyun sandalyesi size rekabete ayak basabilir.

Oyun Koltukları ve Ofis Koltukları

Ofisinizdeki sandalyeyle karıştırılmamak için, bir oyun sandalyesi daha ayarlanabilir, rahat ve destekleyici olacak şekilde tasarlanmıştır. Ofis koltuklarının aksine, çoğu oyun sandalyesi, omuzlara, boyuna ve kafaya kadar uzanan arka koltuklu VR yarış koltukları gibi şekillenir. Bunları ofis koltuğunun çorbalanmış versiyonu olarak düşünün.

Oyun sandalyeleri, duruşunuzu ve pozisyonlarınızı saatlerce oynatma süresi boyunca değiştirmenize izin veren yatırma seçeneğine de sahiptir. En belirgin farklı tasarım ve renk seçenekleri de olabilir. Oyun sandalyeleri genellikle parlak renklerle döşenir, ancak buna katılmazsanız veya iş ve oyun oynamak için bir şey istiyorsanız, endişelenmeyin, bazı nötr seçenekler vardır.

Oyun Koltuğu Özellikleri

Yastıklama ve Destek Bir oyun koltuğu seçmek söz konusu olduğunda, konfor genellikle olmazsa olmazlar listesinin başında gelir. Ancak bu daha fazla yastıklama anlamına gelmez. Biraz yastıklama gerekli olsa da, sandalyenin sağlıklı bir duruşu destekleyeceği yeterli bir yapı istiyorsunuz – maraton oyun oturumunda saatler bile. Bu, daha fazla puf gibi bir şey üzerinde daha sert bir sandalye seçmek anlamına gelir.

Ayarlanabilirlik İyi bir oyun koltuğu, koltuk yüksekliği ve eğim açısı, kolçakların pozisyonu ve koltuk arkalığının ne kadar uzanabileceğini ayarlamanıza olanak tanır. Tekerlekli bir sandalye, savaşın ortasında daha fazla hareketlilik sağlarken, çoğu zaman çocuklar için favori olan rocker tarzı bir sandalye doğrudan yere oturur.

Malzeme Mesh ve kumaş en nefes alabilir, ancak daha kolay giyilebilir ve temizlenmesi zor olabilir. Deri, suni deri ve vinilin temiz tutulması daha kolaydır – oyun oynarken atıştırırsanız bir artı – ancak birkaç saat sonra ısınabilir ve yapışabilir.

Bu Oyun Koltuklarını Nasıl Seçtik ve Derecelendirdik ?

Yılın en iyi altı oyun sandalyesini seçmek için Digital Trends, PC Gamer ve Wirecutter gibi 10 uzman kaynağı ve 6.000 tüketici incelemesini araştırdık. Tüketici Puanımız, Amazon, Walmart ve üreticilerin web siteleri gibi perakende ve inceleme sitelerinde ürünü beş yıldızdan en az dördüne derecelendiren müşterilerin yüzdesini temsil eder.

Büyük Arka Destek

noblechairs Hero Oyun Koltuğu

Tüketici Skoru: 75% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Montajı kolaydır ve tam destek sağlar.

Malzeme: Suni deri | Ağırlık: 66 lb. | Destekler: 330 lb.

Başlamak için kötü bir sırtınız olsun veya olmasın, uygun destek sizi bir tekne yükü rahatsızlığından ve duruşunuza uzun süreli hasardan kurtarabilir. Bu sandalye sırt sağlığınız düşünülerek tasarlanmıştır. Hemen rahat görünmeyebilecek daha sert bir his verir, ancak birkaç saat oynadıktan sonra şeklini koruyarak daha fazla destek sağlar. Koltuk ayrıca 135 derece eğilerek ekranınızın konumuna bağlı olarak size bir dizi oturma pozisyonu sunar. Tom’un Donanımı tarafından yapılan incelemeye göre, bazı sandalyelerin montajı zor olsa da, bir kişi tarafından kolayca bir araya getirilebilir. Spektrumun hem daha ağır hem de daha pahalı ucunda olsa da, 330 pound’a kadar destekleyebilir ve hem iş hem de oyun için kullanmak için yeterince ince.

Dahili Ses Emme Mikrofonu

X Rocker Pro Serisi H3

Tüketici Skoru: 90% bunu 4 yıldız ya da daha fazla verdi
Bir çocukluk favori için interaktif ve rahat bir yükseltme.

Malzeme: Vinil | Ağırlık: 17 lb. | 300 lb’ye kadar destekler.

Bu sandalye, çocukluğunuzun yarı bitmiş bodrum katındaki zemin külbütörünün çorbalanmış versiyonudur. Zeminde oturduğundan, oyun konsollarına masa başında PC oyunları için olduğundan daha uygundur ve TV’nin önündeki koltuktan daha fazla destek sağlayabilir. Bu sandalyenin tasarımı omurganızın eğrisini rahatça oluşturur ve tekerlekli sandalyede uzanmak yerine bacaklarınızla ileri geri sallanmanıza izin verir. Dahili kablosuz hoparlörlerle, bu sandalye ayrı hoparlör veya kulaklık satın alma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Hoparlörler vücuda yakın olduğu için daha sürükleyici bir ses deneyimi sağlamaya yardımcı olurlar. Bluetooth bağlantısı sayesinde, sandalye oyununuzda olup bitenlere tepki olarak titreştiği için 4D deneyimi de yaratıyor. Fiyat ve montaj kolaylığı açısından kesinlikle sağlam bir yatırımdır.

En Çok Premium

Steelcase Hareket Koltuğu

Tüketici Skoru: 69% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Her kuruşa değer konfor.

Malzeme: Tekstil | Ağırlık: 78 lb. | 400 lb’ye kadar destekler.

Salıncak bütçeniz varsa, bu sandalye ekstra paraya değer. Şık tasarımı CEO’dan RPG’ye geçtiğinizde size destek olacak ve bunu rahat bir şekilde yapacaktır. Koltuk ve sırt, vücut şeklinize göre kalın, izlenebilen dolgu ile şekillendirilir ve yükseklik, derinlik, gerginlik ve değişken arka durdurmayı kontrol eden sezgisel ayarlara sahiptir ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirmenizi sağlar. Manuel olarak ayarlayabilmenize rağmen, bel desteği, doğru hizalama sağlamak için bel desteğini ya da uzanmanıza, bel desteğini artırmanıza veya azaltmanıza bağlı olarak otomatik olarak ayarlanacaktır. Şüpheci gözden geçirenler bile, özellikle sırt sorunları olan sandalyeden kendilerini etkiledi. Amazon eleştirmeni, “Ciddi sırt deformitesi olan skolyozum var, bu nedenle iyi bir ofis koltuğu özellikle önemlidir” diye yazdı. “Sadece daha ucuz sandalyelerden kademeli olarak daha iyi değil. Bu, benzersiz bir destek ve rahatlık seviyesine sahip. ”

İş ve Oyun İçin

Office Star Pro Line II ProGrid Yüksek Geri

Tüketici Skoru: 77% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Son derece ayarlanabilir basit bir ofis tasarımı.

Malzeme: Polyester | Ağırlık: 51 lb. | 250 lb’ye kadar destekler.

Muhtemelen, parayı yeni bir sandalyeye harcayacaksanız, çok amaçlı olmasını istersiniz. Bu sadece faturaya uygun olabilir. Bir ofis koltuğu olarak pazarlanırken, sıradan oyuncular için de iyi çalışabilir. Basit siyah tasarımı ile çalışma alanı için yeterince mütevazıdır, ancak bazı oyunlarla başa çıkmak için iyi donanımlıdır. Sandalye neredeyse bir hataya ayarlanabilir: PC Gamer “göz korkutucu kol dizisini kullanarak sandalyenin yüksekliğini ve eğimini ayarlayabilir, ayrıca koltuk tavasını ileri veya geri kaydırabilirsiniz. Koltuk arkalığı da yukarı veya aşağı kaydırılabilir ve kolçaklar, mükemmel pozisyonu bulana kadar yukarı veya aşağı kaydırılabilir. ” Ayarlanması biraz acı verici olsa da, bir kez doğru yaptıktan sonra, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiştir.

En İyi Bütçe

GTRACING Oyun Koltuğu

Tüketici Skoru: 82% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Mükemmel bir fiyata gösterişli ama destekleyici bir tasarım.

Malzeme: Suni deri | Ağırlık: 50 lb. | 300 lb’ye kadar destekler.

Sadece bankayı kırmayacak oyunlarda kullanmak için bir şey arıyorsanız, bu harika bir seçenektir. Kesinlikle daha flaşlı tarafta olsa da, bu sandalye ergonomik olarak gelişmiş ve sizi saatlerce destekleyebilir. GTRACING koltuğu 170 dereceye kadar uzanabilir, 300 pound destekleyebilir ve başın ve belin altında ayarlanabilir yastıklara sahip bir yastık destek sistemine sahiptir. Tek dezavantajı, sentetik deri kumaşın en nefes alabilen malzeme olmadığı ve sıcak koşma eğilimindeyseniz kolayca terlenebilir. Kırmızı stile ek olarak, parlak mavi, gri ve klasik siyah seçeneklerle gelir, böylece mevcut oyun kurulumunuzla koordine edebilirsiniz.

Çocuklar İçin

Arozzi Verona Junior

Tüketici Skoru: 85% bunu 4 yıldız ya da daha fazla verdi
Çevirilmiş boyut, büyütülmüş destek.

Malzeme: Suni deri | Ağırlık: 40 lb. | Destekler: 130 lb.

Tekerlekli bu minyatür oyun sandalyesi, ideal olarak 5 metrelik 2’nin altındaki çocuklar için boyutlandırılmıştır. Çocuklar daha büyük bir sandalyeye kıvrılmaktan memnun olsa da, çarpık bir pozisyonda saatlerce oynamak sırt ve eklem sağlığı üzerinde kısa ve uzun süreli etkilere neden olabilir. Bu sandalye pint boyutuna çevrildiğinden, bir çocuğun vücudunun hatlarına uyacak ve sağlıklı bir duruşu teşvik etmek için düzgün bir şekilde destekleyecektir. Baş ve sırttaki yastıklar ek destek sağlar ve suni deri malzeme atıştırmalık afetlerinin temizlenmesini kolaylaştırır.

Eğer iyi bir bilgisayar almak istiyorsanız buraya tıklayıp bilgisayarlar hakkında makalemizi kesinlikle okumanızı tavsiye ederim

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla