Kickstarter İşten Çıkarmalar ve Satın Alımlardan Sonra İş Gücünün Yaklaşık Yüzde 40’ını Kaybediyor

Tarafından Admin

Kitle fonlaması platformu Kickstarter, koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik gerileme sırasında işten çıkarılmalara başvuran en son şirkettir. Şirket geçen hafta New York’ta 25 çalışanı veya iş gücünün yaklaşık yüzde 18’ini işten çıkardığını açıklayan bir düzenleme bildirimi yaptı . Ancak Kickstarter, işgücünün azaltılmasının iki katından fazla olduğunu söylüyor; çünkü 30 çalışan, şirketin yönetimi ile Kickstarter’ın çalışan sendikası arasında müzakere edildiği gibi gönüllü satın almalar yapmaya karar verdi.

“Dosyalama doğrudur, ancak etkilenen uluslararası bir çalışanı yansıtmaz veya personele sunulan gönüllü satın alımlar yoluyla personelin daha fazla azaltılmasını dikkate almaz. Toplamda, personelde yüzde 39’luk bir azalma göreceğiz. ”Diyor Kickstarter sözcüsü . “Ayrılanların çoğunluğu gönüllü ayırma paketlerini seçti ve etkilenen herkes geçiş yoluyla bu hafta devam ediyor.”

İşten çıkarmalar ilk olarak Çarşamba günü Business Insider tarafından bildirildi . Geçtiğimiz ay Kickstarter CEO’su Aziz Hasan’ın personele işten çıkarılmaların dahili bir notta yakın olduğunu bildirdiğini bildirdi . O zamanlar Hasan, platformdaki yeni projelerde “net bir geri tepme işareti olmadan” yüzde 35’lik bir düşüş gösterdi.


Daha fazla teknoloji haberi görmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla