Google, Spam İçerikli Uzantılarla Mücadeleye Yardımcı Olmak için Chrome Web Mağazası Politikalarında Yapılan Değişiklikleri Duyurdu

Tarafından Admin

Spam ile mücadele asla bitmez.

Google’ın Chrome Web Mağazası, tarayıcıların en büyük tarayıcı uzantıları kataloğudur, ancak İnternet’in başarılı bir yığınında olduğu gibi, yüklenecek daha fazla şey, daha fazla dolandırıcı ve çöpçüleri çöp kutusuna karıştırmaya veya sistemi kötüye kullanmaya çalışmak anlamına gelir. kendi kazancı.

Bu amaçla Google, spam içeren uzantıları azaltmaya yardımcı olmak için Chrome Web Mağazası için birkaç yeni kural getiriyor. Chrome Web Mağazası’ndaki 200.000’den fazla uzantıyı geliştirenlerin, uzantılarında veya mağazadan önyükleme riskinde gerekli değişiklikleri yapmak için 27 Ağustos’a kadar süreleri olacak.

Artık izin verilmeyen özellikler:

  • Geliştiriciler aynı şeyi yapan birden fazla uzantı oluşturamaz.
  • Uzantılarda yanıltıcı açıklamalar, geliştirici adları, başlıklar, simgeler, ekran görüntüleri veya tanıtım resimleri olamaz.
  • Geliştiriciler, yanlış indirmeleri veya incelemeleri teşvik ederek incelemeleri, yükleme sayılarını veya derecelendirmeleri değiştirerek uzantıları için daha iyi yerleşim elde etmeye çalışamazlar.
  • Yalnızca diğer uygulamaları veya web sitelerini başlatan uzantılara izin verilmez.
  • “Spam, reklamlar, tanıtımlar, kimlik avı girişimleri veya kullanıcının göz atma deneyimine zarar veren istenmeyen mesajlar” göstererek bildirimleri kötüye kullanan uzantılar yasaklandı.
  • Hem iletiyi hem de alıcıyı onaylama şansı vermeden kullanıcılar için ileti gönderen uzantılar yasaklandı.

Güncellenen politikanın tamamını Chrome Geliştirici Program Politikası sitesinde bulabilirsiniz. Google’ın ayrıca, ileride neye izin verilip neye izin verilmediğini daha iyi açıklamaya yardımcı olacak yeni spam politikası için bir SSS sitesi de bulunmaktadır.

Daha fazla teknoloji haberi görmek istiyorsanız buraya tıklayabilrsiniz.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla