Google Duo Yakında Chrome’da Grup Aramaları Yapmanıza İzin Verecek

Tarafından Admin

Arama şirketinin bugün yaptığı açıklamaya göre, Google’ın Duo görüntülü sohbet uygulaması yakında web üzerinde grup video görüşmeleri yapmanıza izin verecek. Google, COVID-19 salgını sırasında sosyal uzaklaşma sırasında arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmanın kullanışlı bir yolu olabilir, ancak grup çağrısı katılımcılarının katılmak için bir Google hesabına ihtiyacı olacak. Bu özellik önümüzdeki haftalarda Chrome’da önizleme olarak sunuluyor.

Duo’da, ekranda gerçek zamanlı olarak çizim yapmanıza ve Snapchat benzeri maskeleri ve efektleri kendinize uygulamanıza izin veren yeni bir “aile modu” da var. Google, ikili modun aile modundayken susturmak ve telefonu kapatmak için düğmeleri gizleyeceğini, böylece yanlışlıkla aramayı reddetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dolaşıp oynayabileceğinizi söylüyor. Google hesabınızla oturumunuz açıkken Duo kullanıyorsanız aile modu kullanılabilir. İşte neye benzediğini gösteren bir resim:

Resim : Google


Google, Snapchat benzeri maskeler ve efektler, Android ve iOS’ta yaptığınız bire bir aramalarda da mevcut olacak. Birincisi, bu hafta sizi Anneler Günü kutlamalarında çiçeğe dönüştüren bu korkunç maske de dahil olmak üzere başlıyor:

Geçen ay Google, görüntülü arama kalitesini artırmak, yan yana fotoğraf modu sunmak ve Duo grubu çağrı boyutunu sekizden 12’ye çıkarmak için AV1 video codec’ini Duo çağrılarına dağıtacağını söyledi. bu tanıtım videosunda Google Duo’nun iş başında olan özelliklerinden bazıları :

Duo, artık G Suite’in Genel Müdürü ve G Suite’in genel müdürü Javier Soltero’nun gözetiminde. Bu, artık Google’ın diğer görüntülü arama hizmeti olan Duo ve Google Meet’ı denetlediğini, ancak Soltero’nun dün meslektaşım Dieter Bohn’u değiştirmek veya entegre etmek için herhangi bir acil plana sahip olmadığını söyledi. Meet, tarihsel olarak işletme odaklı bir uygulama oldu, ancak Google geçen hafta herkes için ücretsiz yaptı.


Daha fazla teknoloji haberi görmek için buraya tıklayınız

 

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla