Fortnite, Açılışta PS5 ve Xbox Series X’e Gelecek

Tarafından Admin

Epic Games bugün, muazzam battle royale hit Fortnite’ın Microsoft’un Xbox Series X ve Sony’nin PlayStation 5 konsollarında bu yıl piyasaya sürüleceğini söyledi. Epic , yeni oyun motoru ve yeni nesil başlıklar oluşturmak için tasarlanan geliştirici araç seti Unreal Engine 5’in ortaya çıkarılmasıyla duyurdu .

“Epic, UE4 ile inşa edilen Fortnite’ı lansmanda yeni nesil konsollarda piyasaya sürecek ve ekibin dahili üretim yoluyla endüstri lideri özellikleri kanıtlama taahhüdüne uygun olarak, oyunu 2021’in ortalarında UE5’e taşıyacak” dedi. bugün yayınlanan bir blog gönderisinde. Epic, tüm ilerlemelerin ve satın alımların devam edeceğini ve kuşaklar arasında çapraz oyunu destekleyeceğini ve “yeni nesil konsolları desteklememizle birlikte mevcut platformlar için desteğe devam edeceğini” söyledi.

Hiçbir sürpriz var Fortnite , 350 milyondan fazla kayıtlı oyuncu bulunuyor ve dünyanın en büyük ve en kârlı oyunlarından biridir nesil donanım geliyor. Hem Microsoft hem de Sony, geçmiş nesillerle mümkün olmayan eski yazılımları oynatmalarını sağlayan yeni konsolların mimarisi sayesinde geriye dönük uyumluluk sayesinde ilgili Xbox One ve PS4 kütüphanelerinin neredeyse tamamını destekleme sözü verdi. Bu, geliştiricilerin hiçbir şey yapmasa bile çoğu oyunun yeni konsollarda çalışacağı anlamına gelir.

Epik sadece taşıma değil diyor Fortnite başlatmak için yeni donanım üzerinde, ama aynı zamanda yeni konsolları iyi çalışır böylece araç bu sonbaharda, biz görebilirsiniz Yani 2021 yılında UE5 başlatılması için zaman içinde optimize etmek planlıyor Fortnite take daha hızlı yükleme süreleri gibi sistem düzeyindeki bazı değişikliklerin avantajı. Epic, Fortnite’ın PS5 ve Xbox Series X’deki lansman sürümünün neyi gerektireceğini tam olarak söylemiyor .

Ancak gelecek yıl, Epic, Fortnite’ın kesinlikle yeni M.2 katı hal sürücülerinin destekleyeceği veri depolama ve yönetim faydaları ve grafik ve performans faydaları dahil olmak üzere konsolların sağladığı tüm donanım ve yazılım avantajlarından yararlanabileceğini söylüyor yeni CPU ve GPU’lar etkinleştirilecektir.

Epic, konsollarda daha yüksek kare hızları veya yeni grafik kıyaslamaları için sabırsızlanıyoruz. Ancak şirket, Fortnite’ı olabildiğince çok platformda ve cihazda çalıştırmaya ve üzerinde çalıştığı her donanımda olabildiğince iyi görünmeye gurur duyuyor , çünkü bu tür ölçeklenebilirlik ve uyumluluk artık Unreal’ın önemli bir özelliği ve satış noktası Motor.

“Hayır, bu Fortnite’ın yeni bir sürümü değil . It adlı Fortnite yeni donanım yararlanmak için optimize edilmiş ve yeni nesil konsollar özelliklerini,”Şirket açıkladı. “ Fortnite yeni nesil konsol donanımından nasıl faydalanacak? Şu anda ayrıntıları paylaşamasak da, daha güçlü donanım performansı ve görselleri iyileştirmemize izin verecek. ”

Bu yüzden Fortnite’ın Epic’in yapabilecekleri için bir vitrin olmaya devam etmesini bekleyebiliriz . Ve sadece grafik departmanında değil, platformlar arası eşleştirmeden büyük ölçekli canlı etkinliklere kadar tüm teknolojide, kaputun altında çalışır ve oyunu Epic’in daha geniş ürünleri için oldukça etkileyici bir vitrin yapar.


Daha fazla teknoloji haberi görmek için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla