Facebook, 2020’nin Sonuna Kadar Çalışanların Uzaktan Çalışmasını Sağlayacak

Tarafından Admin

Şirket, hastalık kontrol merkezleri ve Johns Hopkins gibi halk sağlığı kurumlarından gelen bilgiler ve hükümet rehberliği de dahil olmak üzere kararda çeşitli faktörlerin bulunduğunu söyledi. California Gov. Gavin Newsom tarafından özetlenen çok aşamalı bir süreçte bazı sosyal mesafeli kuralları hafifletmeye başlıyor.

Facebook çalışanları Mart ayından bu yana evden çalışıyorlar ve şirket, personelin azalması, ofis kapanmaları veya hasta olmaları nedeniyle çalışamayan saatlik çalışanları ödemeye devam edeceğini söyledi.

Geçen ay Zuckerberg, Facebook’un Haziran 2021’e kadar bu sonbaharda gerçekleşecek ve şimdi yalnızca çevrimiçi bir etkinlik olacak Oculus Connect VR konferansı da dahil olmak üzere 50’den fazla kişiyle fiziksel etkinlikleri iptal ettiğini duyurdu. Bazı çalışanların işleri uzaktan yapılamazken, Zuckerberg Nisan ayında, “Genel olarak, herkesin bir süre ofislerimizde olmasını beklemiyoruz” dedi.

Sosyal medya devi, çalışanların uzaktan yayılmasını önlemek için uzaktan çalışmasını isteyen ilk teknoloji şirketlerinden biri olduğu için, Facebook’un 2020 evinin sonuna kadar çoğu çalışan için uzaktan çalışmaya izin verme kararı, diğer teknoloji şirketleri için bir çığlık olabilir. yeni tip koronavirüs.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla