Eric Schmidt’in Google’dan Ayrılmasından Bu Yana Neler Yaptığına Dair Bu Raporu Okuyun

Tarafından Admin

2001 ve 2011 yılları arasında Google’ın CEO’su olan ve geçen yıla kadar yönetim kurulunda hizmet veren Eric Schmidt, ABD savunma camiasında teknoloji danışmanı ve yatırımcı olarak kendini yeniden keşfetti. New York Times, şirketin adını verdiği yerden ayrıldığından bu yana Schmidt’in çalışmaları hakkında yeni bir profil yayınladı ve eski CEO’nun zamanını nasıl geçirdiğini merak ediyorsanız okumaya değer.

Schmidt, savunma çalışmalarında teknoloji ve AI kullanımını uzun zamandır savunuyor ve şimdi hükümete tavsiyede bulunuyor ve bunu gerçekleştirmek için işletmelere yatırım yapıyor. NYT’ye göre, şimdi Savunma Bakanlığı’nda teknoloji kullanımını teşvik eden iki hükümet danışma kurulunda oturuyor ve ayrıca kişisel servetini askeri teknoloji girişimlerine yatırdı.

Bay Schmidt, yazılım ve A.I.’de ilerleme kaydeden bir Silikon Vadisi dünya görüşü ile ilerliyor. neredeyse her sorunu çözmenin anahtarlarıdır.

Kendisini emekliliğe inanmayan ve serveti için ülkeye borç borcu olan ve şu anda Amerika’nın en zor sorunlarından birini çözmek için zaman ve kavrayışa sahip başarılı bir teknoloji uzmanı olarak tasvir etti.

Schmidt için önemli bir ilgi alanı, askeri personel tarafından yapılan monoton işleri azaltmak için teknolojiyi kullanmaktır:

“Orduyu anlamanın yolu, askerlerin ekranlara bakarak çok fazla zaman geçirmesidir. İnsan görüşü de bilgisayar vizyonu kadar iyi değil ”dedi. “Akademilere hizmet verecek kişilerin olması delilik ve bu insanları eğitmek için çok fazla eğitim harcıyoruz ve onları esasen monoton bir iş.”

Önerdiği bazı teknoloji çözümlerinin, zorlu bir beyaz tahta planlama sürecini bir yazılım çözümüyle değiştirmek gibi nispeten basit olsa da, önerileri ordunun yavaş hareket eden doğası ile çelişen daha büyük olmuştur.

Bay Schmidt, ilerlemenin yavaş olduğunu kabul etti. “Askeri arkadaşlarım tuhaf bir şekilde, yaşadıkları dünya ile içinde yaşadıkları dünya arasındaki zaman dilimi farkını göstererek inanılmaz hızlı hareket ettiklerini söylediler” dedi.

Bu teknolojilerin bazıları tartışmalıdır. Schmidt, Google’dan ayrıldığından bu yana, drone ile filme alınan videoyu analiz eden bir başlangıç ​​olan Rebellion Defense’e yatırım yaptı. Burada, Google’ın Pentagon’un drone görüntülerini otomatik olarak analiz etmek için yazılım geliştirmesine yardımcı olduğunu gören Project Maven ile bariz benzerlikler var. Google, çalışan protestoları karşısında sözleşmeyi yenilemeyi reddetti.

Schmidt’in danışma komitelerine katılımı, Google ana şirket Alfabesi ile devam eden bağlantıları ile bir çıkar çatışması olabileceğine dair korkularla da eleştirildi. Schmidt yönetim kurulundan ayrılsa da, hala Alfabe hisselerinde 5,3 milyar dolar sahibidir ve teknik olarak danışman olarak hareket etmek için şirketten yıllık 1 dolar maaş almaktadır. Eleştirmenler eski CEO’nun kurumları Alfabenin teknolojisine itmek için etkisini kullanabileceğini iddia ediyor, ancak Schmidt çıkar çatışmalarından kaçınma kurallarına uyduğunu söylüyor.

Bu, adını verdiği şirketten ayrıldığından beri teknoloji dünyasındaki en yüksek profilli figürlerden birine ışık tutan ilginç bir profil. Bütünüyle okumaya değer.

Daha fazla teknoloji haberi için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla