En Ucuz 5 Oyun Bilgisayarı

Tarafından Admin

Kolayca yükseltilebilen bu ekonomik oyun bilgisayarları kişisel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Bir oyun bilgisayarı büyük bir yatırım olabilir, ama aynı zamanda oyun istasyonunuzun tartışmasız en önemli parçasıdır, bu yüzden birçok ciddi oyuncu bir PC oluşturmayı seçmektedir. Kişiselleştirme, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamanın en iyi yolu olsa da, karmaşık, zaman alıcı ve bazen daha pahalı olabilir – önceden oluşturulmuş oyun PC’sine girin.

Bu beş bütçeli oyun PC’sinin her birinin altındaki önemli noktalara göz atın, daha ayrıntılı incelemeler ve yararlı satın alma önerileri için daha derine gidin.

Önceden oluşturulmuş PC’lerin kurulumu daha hızlı olmakla kalmaz, aynı zamanda üreticinin desteği ve bir garanti kapsamında olma avantajına da sahiptir, bu da gelecekte bir şey bozulursa, bunu kendiniz anlamayacaksınız demektir. Ancak önceden oluşturulmuş satın almak, onu değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez – çoğu model, özelleştirme ve kendinizi yükseltme yeteneğine sahiptir. Bu, hemen oynayabileceğiniz anlamına gelir, ancak tam olarak neye ihtiyacınız olabileceğini anladıkça bilgisayarınızı kişiselleştirme seçeneğiniz de vardır.

1.000 $ ve 2.000 $ ‘a kadar olan ucuz oyun bilgisayarları en üst seviye olarak kabul edilmeyebilir, ancak bu, ihtiyaçlarınıza iyi uymayacakları anlamına gelmez. Bu modeller, güvenilirlik ve performans açısından paranız için en iyi patlamayı sağlamaya odaklanmıştır. Hat boyunca bir yükseltmeye ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, bu PC’ler memnuniyetle uyacaktır.

Aranacak Özellikler

İşte dikkat etmek isteyeceğiniz bazı temel bileşenler. Bunlar oyun PC’nizin hızını, gücünü ve depolanmasını etkileyecektir – hepsi oyun deneyiminizin ayrılmaz bir parçasıdır.

CPU: Bilgisayar programlamasını çalıştıran bu bilgisayarların merkezi işlem birimi genellikle Intel Core i5, i7, i9 veya Ryzden 7’ye sahip. Bunların hepsi iyi çalışmalı, ancak i9 ve Ryzden 7 en güçlü olacak. Gelecekte yükseltmek isterseniz, bu kolay bir anahtardır; mevcut CPU’nuzu çıkarın ve yenisini takın.

Depolama: Çoğu bilgisayarda yaklaşık 512 GB ila 2 TB olacaktır. Bir TB yaklaşık 25 ila 30 oyun tutabilir, ancak bu yeterli değilse, depolama alanınızı artırmak için harici bir sabit sürücü kullanabilirsiniz.

RAM: Oyun bilgisayarlarında en az 8 GB RAM (rasgele erişim belleği) bulunmalıdır, ancak en az 16 GB önerilir. Yeterli RAM’iniz yoksa, oyununuzdaki performansla ilgili sorunlarınız olacaktır.

GPU: Grafik İşleme Birimi, grafiklerinizin ekranınızda sorunsuz ve net bir şekilde çalışmasını sağlar. Nvidia RTX 2080, düşük maliyetli oyun bilgisayarlarının çoğunda yaygındır, ancak ultra oyuncu ekranlarında (örneğin, örneğin: 16: 9 en boy oranıyla) ortalama oyuncu ve monitör için iyi çalışmalıdır. 21: 9 en boy oranı).

Bunları Nasıl Seçtik ve Derecelendirdik ?

Yılın en iyi beş bütçe oyun bilgisayarını seçmek için Dijital Eğilimler, PC Oyuncusu ve Tom’un Kılavuzu gibi 10 uzman kaynağı ve 1.800 tüketici incelemesini araştırdık. Tüketici Puanımız, Amazon, Walmart ve üreticilerin web siteleri gibi perakende ve inceleme sitelerinde ürünü beş yıldızdan en az dördüne derecelendiren müşterilerin yüzdesini temsil eder.

Basit Tasarım

HP Omen Obelisk

Toplam Uzman Puanı: 80/100 | Tüketici Skoru: 84% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Basit dış, özelleştirilebilir iç.

İşlemci: Intel Core i5-9400F | Grafik işlemcisi: Nvidia GeForce GTX 1660 | RAM: 8 GB | Depolama: 512GB SSD

Özelleştirme peşinde olduğunuz şeyse, bu model iyi bir seçimdir. HP Omen Obelisk’in özellikle gösterişli bir tasarımı yoktur, ancak aynı zamanda size biraz para kazandıracak olan da budur. Süslü aydınlatma veya olağandışı bir şekil gibi yüzeysel tasarım özelliklerine para harcamadığınız için, bu, Intel Core i7 işlemciye, 16 GB Ram’a veya 2 TB depolama alanına gelecekte yapılacak yükseltmeler gibi başka bir yerde harcanabileceği anlamına gelir. bu da cihazınızı geliştirir, ancak yine de makul bir bütçe tutmanıza izin verir. Estetiğe gelince, Omen’in dış tasarımı biraz abartılıdır, ancak yine de makinenin oyun ustalığını gösteren kırmızı ışıklı iç kısmını görebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin

Dell G5 Gaming Masaüstü

Toplam Uzman Puanı: 80/100 | Tüketici Skoru: 76% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Uygun fiyata sağlam bir başlangıç bilgisayarı.

İşlemci: Intel Core i5 9400 | RAM: 8 GB | Grafik işlemcisi: Nvidia GTX 1660 | Depolama: 512GB SSD

Yeni oyuncular için bu harika bir başlangıç bilgisayarı. Bankayı kırmaz, ancak oyununuzu genişletmek istiyorsanız gelecekteki özelleştirmelere yer veren sağlam bir temel bilgisayar sağlar. Açılması kolaydır ve zarif, siyah bir kasa ile çevrili mavi ışıklı bir iç mekana sahiptir. Tom’s Guide’daki yorumcular, UHD veya QHD (geniş ve ultra geniş çözünürlük) oyunlar için ideal olmadığını, ancak iyi bir CPU ve depolama alanı ile GPU, ultra geniş veya ağır grafik oyunları için en gerekli yükseltme olacağını buldu.

İyi Bir Sanal Gerçeklik

CyberPowerPC Gamer Supreme

Toplam Uzman Puanı: 82/100 | Tüketici Skoru: 90% bunu 4 yıldız ya da daha fazla verdi
En vahşi VR maceralarınız için hazır.

İşlemci: Intel Core i7-9700k | Grafik işlemcisi: RTX 2070 8GB | RAM: 16 GB DDR4 | Depolama: 1 TB HDD

Cyberpower PC Gamer Supreme sizi 2,000 doların altında bir fiyata etkileyici bir VR yolculuğuna çıkarmaya hazır. VR, GPU’ya çok fazla bağlı olduğundan, sağlam olmasını istiyorsunuz ve bir RTX 2070 daha yetkin. Ayrıca 16GB, VR oyunları için öneri olan PC Gamer Supreme, VR oyunları için kullanılmasa bile oldukça harika bir kurulum ve aynı derecede etkileyici. PC Gamer, “Supreme aynı zamanda bir PC arayan herkesin mevcut nesil konsolların yeteneklerine uyması için harika, PS4 ve Xbox One oyun dönemi ve bir sonraki konsol üretimi arasındaki boşluğu dolduracak bir şey”. Bir kez daha, bu, oyun teknolojisi ilerledikçe, her birkaç yılda bir yeni bir konsol için bir miktar nakit ödemek zorunda kalmadan güncellenebilen, kolayca özelleştirilebilir bir bilgisayardır.

Orta Düzey Bir Bilgisayar

CLX SET

Toplam Uzman Puanı: 82/100 | Tüketici Skoru: 87% 4 yıldız veya daha fazla verdi 12
En üst düzey elemanlarla makul fiyat.

İşlemci: Ryzen 7 3700 | Grafik işlemcisi: RTX 2060 | RAM: 16 GB DDR4 | Depolama: 2 TB HDD, 240 GB SSD

1.000 $ ‘ın biraz üzerinde harcama yapmak istiyorsanız, bu PG hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Oyun tasarımının daha gösterişli tarafını kucaklayan cam paneli açarak kolay erişimli çok renkli bir iç mekana sahiptir. Çok fazla depolama alanı olmasa da (sadece 240 GB SSD), ihtiyacınız varsa bir sabit sürücünün eklenmesiyle giderilebilir. Ancak grafikler sağlam ve Ryzen 7 oyunu pürüzsüz ve hızlı yapıyor. Bir bonus olarak, tam bir sistem garantisi ve bir yıllık parça garantisi vardır ve daha az mekanik olarak düşünülmüş, ücretsiz bir ömür boyu teknik destek vardır.

En İyi Değerli

Alienware Aurora r10

Toplam Uzman Puanı: 82/100 | Tüketici Skoru: 80% 4 yıldız veya daha fazla verdi
Şık stil ve akıcı oyun.

İşlemci: Ryzen 5 3500 | Grafik işlemcisi: RTX 2060 6GB | RAM: (2) 16 GB DDR4 | Depolama: 2 TB

Biraz daha tarzdan sonra herkes için Aurora r10 kesinlikle sunar. Ancak zarif ve uzay esque tasarımı tek tanımlayıcı özellik değildir: Oynamaya başladıktan sonra teknoloji kendisi için konuşur. Ryzen 5 CPU ve RTX 2060 GPU, diğer giriş seviyesi bilgisayarların üzerinde sıçrama ve sınırlamalar gerçekleştirdiklerinden birkaç yüz dolar değerinde. R10 size iyi bir oyun deneyimi sunmak için her şeyle donatılmış olsa da, onu satın almanın gerçek nedeni çok yönlülüğüdür. AMD Ryzen 5, 7, 9 veya 9.Nesil Intel Core i5, i7, i9 ile uyumludur ve en karmaşık VR oyunlarını sorunsuz bir şekilde ele alabilecek birden fazla grafik kartı tutabilir. Tek başına özellikler sizi ikna etmediyse, hem PC Gamer hem de Tom’un Kılavuzu, onu en iyi genel bütçe oyun bilgisayarı olarak sıraladı.

2020’nin En iyi robo danışmanlarını hala bilmiyor musunuz hemen buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca robo danışmanın ne olduğunuda açıklıyorum

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla