Destiny 2, PlayStation 5 ve Xbox Series X’e Geliyor

Tarafından Admin

Geliştirici Bungie Perşembe günü yaptığı açıklamada, Destiny 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X’e geleceğini duyurdu. Tam olarak bu yeni nesil sürümlerin ne zaman piyasaya sürüleceği veya PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağı şu anda net değil.

“Gelecek daha fazla ayrıntı,” dedi Bungie bu sabah bir tweet ile.

Teorik olarak, geriye doğru uyumluluk sayesinde Destiny 2’yi PS5 ve Xbox Series X’de yine de oynayabilirdiniz. Sony, PS5’in 4.000’den fazla PS4 oyununun “ezici çoğunluğunu” destekleyeceğini ve Xbox Series X’in mevcut Xbox One oyunlarını oynayacağını söyledi. Bu, Destiny 2’nin PS4 ve Xbox One sürümlerinin muhtemelen yeni nesil konsollarda çalışacağı anlamına geliyor. Ancak, Bungie’nin yaklaşan makinelerde geliştirilmiş donanım için optimize edilmiş Destiny 2 sürümlerini yayınlamayı taahhüt ettiğini görmek güzel.

Ancak bunların nasıl işe yarayacağına dair birkaç soru var. Destiny 2, geçen sonbaharda ücretsiz bir modele geçiş yaptı ve bu yılın başlarında Fortnite tarzı bir mevsimsel savaş geçişi başlattı, değişiklikler Ocak 2019’da önceki yayıncı ortak Activision ile ayrıldıktan sonra yapılan değişiklikler. hesapları PS4, Xbox ve PC arasında taşımanıza izin verir ve hesabınızı Destiny 2’nin yeni nesil sürümlerine de taşıyabilirsiniz.

Bununla birlikte, yeni nesil konsollardaki oyuncuların mevcut nesilde oyuncularla veya oyunculara karşı oynayabilecekleri açık değil, çünkü yeni konsollar görüş alanı kaydırıcıları veya çerçeve içinde sert tümsekler gibi özellikler eklerse endişe verici olabilir. size rekabet avantajı sağlayabilecek oran. Bungie’nin satın alımları aktarmanıza izin verip vermeyeceği de açık değil.

Şu anda, hesabınızı platformlar arasında taşımanıza izin veren çapraz kaydetmeye rağmen, başka bir platformda bu içeriğe erişmek istiyorsanız yine de oyun içi içerik için ayrı lisanslar satın almalısınız. Bu, PC’de yalnızca en son genişletmeleri satın alırken, örneğin PS4’te Destiny 2’nin belirli oynaması ücretsiz öğelerini oynayabileceğiniz anlamına gelir. Ancak genişleme, satın aldığınız yere kilitli kalır ve başka bir yere erişmek için iki kez satın almanızı gerektirir.

Bununla birlikte, yeni nesil konsollar karışıma atıldığında çok dağınık olabileceği söyleniyor. Yani, Bungie, satın alımlarınızı aktarmanız için bir yol tasarlamazsa veya şirketin resmi 3. Yıl genişletmesini başlatmayı planladığı bu Eylül ayında tüm mevsimsel modelini patlatmazsa.

Destiny haberleri, Microsoft’un Assassin’in Creed Valhalla ve Madden 21’i de dahil olmak üzere üçüncü parti oyunlar için bir dizi fragmanda ilk Xbox Series X oyun çekimini göstermesinden sonra geliyor.

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla