Coursera, İşsiz İşçilere 3.800 Çevrimiçi Kursa Ücretsiz Erişim Hakkı Tanıyacak

Tarafından Admin

İşsizlere hizmet veren devlet kurumları ders vermek için başvurmak zorundadır.

Çevrimiçi öğrenme platformu Coursera, kurslarının 3.800’ünü koronavirüs pandemisi nedeniyle işsiz insanlar için ücretsiz hale getirecek, Gizmodo bildirdi. Coursera İş Gücü Kurtarma Girişimi, devlet çalışanları için Hükümet için Coursera eğitim programının bir parçasıdır.

Bir Coursera blog gönderisine göre, girişimin amacı işçilerin yeniden istihdam edilmek için becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Ücretsiz kurslar için bireysel başvuru yapamazsınız; işsizlere hizmet veren devlet kurumları erişim başvurusunda bulunmak zorundadır.

Coursera web sitesine göre “Coursera for Government, devlet kurumlarının tüm topluluklar için yeniden satış ve beceri geliştirme programları sunması için tasarlanmıştır”.

ABD’de yaklaşık 26 milyon insan, son beş hafta içinde evde kalma emriyle işsizlik başvurusunda bulundu.

Kurslar, Google ve IBM gibi Coursera iş ortaklarından şirkete özel eğitim programlarının yanı sıra bulut bilişim, yeni teknolojiler, makine öğrenimi, büyük veri ve diğer işletmeye özgü eğitim alanlarındaki kursları içerir.

Forra’ya konuşan Coursera CEO’su Jeff Maggioncalda, “Coursera, ortaklar topluluğunun yanı sıra işini kaybeden ve yavaş bir ekonomide geri dönmekte zorlanacak milyonlarca işçiye hizmet vermeye hazır” dedi.

Arizona, Illinois ve Oklahoma’daki devlet kurumları ABD’de kursları sunan ilk kuruluş olacak. Şirkete göre Kolombiya, Kosta Rika, Yunanistan, Malezya, Panama, Ukrayna ve Özbekistan hükümetleri de katılıyor. Coursera, önümüzdeki haftalarda programa daha fazla devlet kurumu eklemeyi bekliyor.

Daha fazla teknoloji haberi görmek için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla