Çocukların Okuma Becerilerini Geliştirmelerine Yardımcı Olmak İçin Google’ın Uygulaması Artık 180 Ülkede Mevcut

Tarafından Admin

Şirketin bugün yaptığı açıklamada, Google’ın İlkokul öğrencilerine okuma becerilerini öğretmeye yardımcı olan Android Boyunca Oku uygulaması artık 180 ülkede erken erişime açık. Birlikte oku, çocuklar uygulamanın okuma istemleri ve oyunlarında çalışırken geri bildirim sağlamak için Google’ın metinden konuşmaya ve konuşma tanıma teknolojisini kullanır. Uygulama İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Hintçe dahil olmak üzere dokuz dili desteklemektedir. Read Along ilk olarak Mart 2019’da Hindistan’da Bolo adlı bir uygulama olarak piyasaya sürüldü.

Çocuklara Diya adlı “uygulama içi okuma arkadaşı” yardımıyla Okuma Birlikte yönlendirilir. Google’a göre “Tıpkı [çocuklara] tıpkı bir veli veya öğretmenin yaptığı gibi yol boyunca olumlu ve güçlendirici geri bildirim veriyor”. “Çocuklar ayrıca bir kelimeyi veya cümleyi telaffuz etmek için diledikleri zaman Diya’ya dokunabilirler.”

Uygulamanın Play Store sayfasından Read Along’un birkaç ekran görüntüsü:

Google, Read Along tarafından yakalanan ses verilerinin cihazda analiz edildiğini ve Google’ın sunucularına gönderilmediğini söylüyor. Uygulama ayrıca tamamen çevrimdışı çalışacaktır, ancak çocuğunuzun çalışması için yeni hikayeler indirmek istiyorsanız Wi-Fi’ye bağlanmanız gerekecektir. Google’a göre, Okuma Boyunca da oturum açmaya gerek yoktur ve reklamlar veya uygulama içi satın alma işlemleri yoktur.

COVID-19 salgını öğrencileri okuldan evde kalmaya zorladığından, Google ayrıca G Suite ve G Suite for Education müşterilerine bazı gelişmiş Google Meet özelliklerine ücretsiz erişimi 30 Eylül’e kadar genişletti ve Kaliforniya’daki kırsal öğrencilere 4.000 Chromebook bağışladı ve öğretmenlerin ve ailelerin Google ürünlerini kullanarak öğrencileri eğitmelerine yardımcı olmak için kaynak sayfaları başlattı.

Daha fazla teknoloji haberi için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla