Bir Houseparty Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

Tarafından Admin

Sohbet etmeye başlamak için arkadaşlarını ekle.

Houseparty, gençler ve üniversite öğrencileri arasında popüler hale geldi, çünkü arkadaşlarla görüntülü sohbet etmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor. Houseparty size hangi arkadaşlarınızın çevrimiçi olduğunu gösterir; daha sonra uygulamayı açabilir ve bir görüşmeye anında katılabilirsiniz. Birlikte bir görüşme yaparken Houseparty’nin yerleşik oyunlarından birini arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz – aslında, Houseparty, geçen yıl Fortnite yarattığı bilinen Epic Games tarafından satın alındı.

Houseparty, kullanıcıların en fazla sekiz kişiyle grup görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Hem Android hem de iPhone için kullanılabilir; Ayrıca macOS için bir uygulama ve sizi uygulamanın tarayıcı sürümüne bırakan bir Chrome uzantısı da var (hala beta sürümündedir). Ancak hem Mac hem de web sürümleri esas olarak mobil uygulamaya ek olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Houseparty’yi aynı anda yalnızca bir cihazda kullanabileceğinizi unutmayın.

Nasıl hesap oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

• Uygulamayı indirin ve açın

• “Kaydol” a hafifçe dokunun

• E-postanızı, tam adınızı ve doğum gününüzü girin. Bir kullanıcı adı ve şifre girin. Ayrıca profil fotoğrafı ekleme veya Snapchat hesabınızı bağlama seçeneğiniz de vardır.

• Ardından, telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. Numaranızı yazın ve ardından “SMS Gönder” e dokunun.

• Houseparty, numaranızı doğrulamak için size bir kod yazacaktır. Aşağıdaki ekrana girin.

• Ardından, mevcut kişilerinizi Houseparty’de arkadaş olarak eklemenizi sağlayacak bir dizi pencere geliyor. Uygulama, tanıdığınız birinin zaten Houseparty’a kayıtlı olup olmadığını görmek için telefonunuza ve Facebook kişilerinize erişmek için ayrı ayrı izin isteyecektir. Her iki durumda da, uygulamanın erişmesine izin verebilir veya reddedebilirsiniz. (Not: Fikrinizi reddedip ardından değiştirirseniz, her zaman geri dönebilir ve uygulamanın daha sonra Facebook arkadaşlarınıza veya telefon kişilerinize erişmesine izin verebilirsiniz.)

1-)                                     2-)                                  3-)

4-)                                        5-)

• Erişime izin verirseniz, Houseparty size uygulamayı kullanan kişilerin bir listesini verir. Houseparty arkadaşlarınıza eklemek istediğiniz her bir kişinin adının yanındaki yeşil “Ekle” düğmesine hafifçe vurun, ardından “İleri” yi tıklayın. Ayrıca, yeni eklediğiniz kişilerle (örneğin Facebook’un arkadaş arkadaşları gibi) Houseparty arkadaşı olan kişilerin bir listesini de görebilirsiniz. Yine, eklemek istediğiniz herkesin yanındaki “Ekle” ye hafifçe vurun. Ayrıca, uygulamada bulunmayan telefon kişilerinizin listesini içeren bir ekran da alabilirsiniz ve bunlardan herhangi birini uygulamaya davet etmek isteyip istemediğinizi sorabilirsiniz. Eklemek istediğiniz herkesin yanındaki yeşil “Davet et” düğmesine hafifçe dokunun.

• Son olarak, Houseparty bildirim göndermek ve mikrofonunuzu ve kameranızı kullanmak için izin isteyecektir. Her iznin yanındaki daireye dokunun. Onaylamanızı isteyen bir pencere açılacaktır.

• Bitti Houseparty’ı kullanmaya hazırsınız!

Dikkat edilmesi gereken bir şey: Houseparty hesabımı oluşturduğumda, “ekle” listesindeki bazı kişileri tanımadım ve onlar da telefon kişi listemde değildi. Beni Houseparty’de arkadaş olarak ekleyen bir başka Verge personelinden de arkadaşlarımdan birini eklemesi istendi; tanımadığı biri.

Bu nedenle, Facebook’tan ve telefonunuzdan kişileri içe aktarmayı atlamak ve bunun yerine kişileri tek tek eklemek iyi bir fikir olabilir. Basit:

• Sağ üst köşedeki + işaretine hafifçe dokunun.

• Başka bir uygulama aracılığıyla bir arkadaşınıza bağlantı göndermek için “Yeni Arkadaş Davet Et” i seçin. Aksi takdirde, “Yeni Arkadaş Ekle” ye dokunun.

• Kullanıcı adına göre aramak için “Ada Göre Ekle” ye dokunun. Eklemek istediğiniz herkesin yanındaki “Ekle” ye hafifçe vurun. Houseparty’e bağlanmak için arkadaşlarınızın isteğinizi kabul etmesi gerekir.

• Houseparty onları bulamazsa, arkadaşlarınıza profilinize bir bağlantı göndermek için ekranın altındaki “Profil Bağlantısını Kopyala” yı seçebilirsiniz. Bağlantı, bunları size bir istek gönderebilecekleri uygulamaya geri bağlar veya Houseparty’yi indirip bir hesap oluşturmasını ister.

      

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla