Bazı Apple Çalışanlarının Yakında Fiziksel Ofislere Döneceği Bildiriliyor

Tarafından Admin

Bloomberg’e göre bazı Apple çalışanları yakında şirketin global ofislerine dönecek. Apple’ın çalışanları, California’daki Cupertino’daki Apple Park merkezi de dahil olmak üzere ofislerine geri getirme kararı, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle ev politikalarından genişletilmiş çalışmalara sahip diğer bazı büyük teknoloji şirketleriyle çelişiyor.

Apple, çalışanlarının birkaç ay içinde aşama aşama geri dönmesini planlıyor. İlk aşama Bloomberg, işlerini evden yapamayan veya “evden çalışma konusunda zorluklarla karşılaşan” çalışanlara odaklanıyor. Bu, büyük olasılıkla şirketin donanım ürünleri üzerinde çalışan çalışanları içerecek ve bu aşamanın bir parçası olan bazı çalışanlar, Apple ofislerinde halihazırda çalışmaya başladılar. Temmuz ayında başlaması planlanan planın ikinci aşamasında daha fazla çalışan Apple’ın ofislerine dönecek.

Havalandırmayı iyileştirmek gibi COVID-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için Apple’ın ofislerinde ne gibi değişiklikler yapabileceği belli değil. Ancak Bloomberg’e göre, geri dönmesi istenen bazı çalışanlar sadece belirli bir süre ofiste olmak zorunda kalabilirler ve CEO Tim Cook’un Nisan ayında çalışanlara, çalışanlar geri döndüğünde sıcaklık kontrollerinin ve sosyal mesafenin muhtemelen uygulanacağını bildirdi.

Diğer bazı büyük teknoloji şirketleri, çalışanlardan Apple kadar hızlı bir şekilde ofislerine dönmelerini istemiyor. Hem Google hem de Facebook, çoğu çalışanın yılın geri kalanında evden çalışmasına izin verecek, Amazon, çalışanların en azından 2 Ekim’e kadar evden çalışmasına izin verecek ve Twitter, çalışanların Salı’dan itibaren süresiz olarak evden çalışmasına izin veriyor.

Apple, 14 Mart’ta Çin dışında hepsini kapattıktan sonra bazı perakende mağazalarını açmayı planlıyor. Idaho, Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki bazı mağazalar görünüşe göre bu hafta açılacak ve çalışanların sıcaklık kontrolleri ve maske takmaları gerekiyor.


Daha fazla teknoloji haberi görmek için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla