Apple, Magic Keyboard ile Yeni 13 inç MacBook Pro’yu Duyurdu

Tarafından Admin

Beklenenden daha kısa bir süre sonra Apple, Sihirli Klavye ile yeni bir 13 inç MacBook Pro duyurdu. İsteğe bağlı Intel 10. Nesil işlemcilere sahiptir ve 1.299 $ ‘dan başlar. Bir anlamda, mevcut 13 inç MacBook Pro’ları için küçük bir spesifikasyon yükseltmesi. Ama aynı zamanda bir dönemin sonunu temsil ediyor: Apple artık çok kötü huylu kelebek klavye mekanizmasıyla yeni bir dizüstü bilgisayar satmıyor.

Apple, kelebek klavyeyi dizisinden çıkarmak için nispeten hızlı bir şekilde hareket etti. 16 inç MacBook Pro, Kasım 2019’da duyuruldu ve bunu geçen Mart ayında Magic Keyboard ile yenilenmiş bir MacBook Air izledi. Altı ay içinde Apple, tüm dizüstü bilgisayar serisini daha iyi makas anahtarı klavyeleri kullanan modellerle tamamen değiştirdi. Bunu, kelebek klavye mekanizmasının 2015 MacBook’dan (artık üretilmiyor) bu yana çalışmasını sağlamak için harcadığı beş yılla karşılaştırın.

Resim: Apple


Son MacBook Pro’da olduğu gibi Apple, toplamda iki veya dört tanesi (artı bir kulaklık girişi) olmak üzere Thunderbolt 3 / USB-C konektörleriyle çalışıyor. Touch Bar ayrıca bir Touch ID parmak izi sensörünün yanı sıra gerçek, fiziksel bir Esc tuşuyla övgü ile birlikte daha iyi veya daha kötü durumda kalır.

RAM 32 GB’a yükseltilebilir ve depolama 4 TB’a kadar tamamlanabilir. Apple, 10.Nesil Intel işlemcilerin 4.1Ghz’e kadar bir turbo artışa sahip olduğunu ve yeni Intel Iris grafiklerinin Pro Display XDR’yi tam 6K çözünürlükte desteklediğini söylüyor.

Temel 1.299 $ modeli de önceki modellerde 128GB’dan 256GB depolama alanı ile geliyor. Ancak 10.Nesil işlemciden yoksun ve 8GB RAM ile başlıyor. Önceki modellerde aynı yükseltme için ücretlendirilen 200 $ Apple’dan 100 $ karşılığında 16GB RAM’e yükseltme yapılabilir.

16 inç MacBook Pro’nun azaltılmış çerçevelerini takiben, ekranın 14 inç’e yakın bir şeye çarpacağına dair söylentiler var. Burada böyle görünmüyor. Apple, bu 13 inçlik ekranın 500 nit parlaklığa ulaşabileceğini ve P3 geniş renk gamını destekleyebileceğini söylüyor.

Bugün Apple’ın web sitesinde sipariş edilebilir ve “bu hafta içinde seçili Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Satıcıları” na ulaşacak. Eğitim müşterileri, temel modelin fiyatından 100 ABD doları tasarruf edebilir.

Apple ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla