Amazon, Mahkeme Temyiz Başvurusunu Kaybettikten Sonra Fransa’da Zorunlu Olmayan Ürünleri Satmayı Kısıtladı

Tarafından Admin

E-ticaret devi, koşulları ihlal eden herhangi bir teslimat için 100.000 € para cezasına çarptırılabilir.

New York Times’ın haberine göre Amazon, şirketin Fransa’da zorunlu olmayan eşyaları teslim etmeyi geçici olarak durdurmasını veya ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalmasını gerektiren bir Fransız mahkeme kararına itirazını kaybetti.

Versay Temyiz Mahkemesi, e-ticaret şirketinin Fransa’daki yerine getirme merkezlerinin altısını kapatmasına ve işçilere ücretli öfke sürmesine yol açan bir alt mahkeme kararını onadı. Amazon, hangi malların gönderilebileceğinin tanımının net olmadığını ve riskin cezalandırılmasından ziyade, yerine getirme merkezlerini geçici olarak kapatmayı seçtiğini söylemişti.

Amazon teknoloji çalışanları COVID-19 tepkisini protesto etmek için hastalanıyor.

Fransız mahkemesi kararına göre Amazon, koronavirüs salgını sırasında ülkedeki tıbbi malzemeler, hijyen ürünleri ve gıda maddeleri ile doğrudan ilgili maddeleri teslim edebilir. Sendikalarla birlikte depolarının risk değerlendirmesini yapmalıdır. Sendikalar, Amazon’un şirket tarafından depo çalışanlarını koronavirüs maruziyetinden korumakta başarısız oldukları için mahkemeye başvurdu.

Şirket bu karara karşılık olarak tweet attı: “Temyizimizin sonucunu duyduk ve karardan şaşkın kaldık. Şu anda sitelerimiz, Fransa’daki çalışanlarımız ve müşterilerimiz için çıkarımları değerlendiriyoruz. ”

Versay Temyiz Mahkemesi, Amazon’un iktidarı ihlal etmesi durumunda şirketin koşullarını karşılamayan her teslimat için 100.000 € (yaklaşık 108.000 $) para cezasına çarptırılacağını söyledi. Mahkeme önümüzdeki ay şirketin ilerleyişini tekrar gözden geçirecek.

Daha fazla teknoloji haberi görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

Samsung’tan sağlık çalışanlarına büyük jest… Tamamını görmek için buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla