2020’nin En İyi Robot Danışmanları

Tarafından Admin
kişisel finans

Kişisel Finans

Yatırım yapmaya başladığınız yıl 2020 mi? Şu anda mevcut olan en iyi robo danışmanlarından biriyle deneyin.

Hepimiz borsa karmaşıklığı konusunda deneyimli değiliz. Bir kere, uzmanlar bile iniş çıkışlarını zamanlayamaz. Doğru oynamaya çalışmak bir israftır. Öyleyse neden birisinin (veya bir şeyin) sizin için halletmesine izin vermiyorsunuz?

İşte burada bir robo-danışman devreye giriyor. Robo-danışmanlar, bireysel ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre bir portföy oluşturan ve yöneten çevrimiçi yatırım platformlarıdır. Çok fazla yatırım bilgisine sahip olmanıza gerek yok. Aksine, tek ihtiyacınız olan biraz nakit ve yatırım tarzınızla ilgili birkaç soruyu cevaplamak.

Bir robo-danışmanı kaydederken, risk toleransınız ve yatırımlarınızdan ne zaman para kazanmayı planladığınız gibi, yatırımcı türü hakkında birkaç soruyu cevaplayacaksınız. Bu, robot danışman platformuna pazarlar, finans ve kriterleriniz değiştikçe gelişmeye devam edecek, sizin için ideal portföyü oluşturmak için gereken bilgileri sağlar.

 

best robo-advisors

Robo-danışmanları (Betterment ve Wealthfront gibi büyük isimler de dahil olmak üzere), ilk kez yatırımcılar, bir portföyü yönetmek için çok zamanı olmayan kişiler ve diğer yüksek ücretli seçeneklerle kapatılanlar için ideal yatırım çözümleri. .

En iyi robot danışmanları nasıl seçtik ?

En iyi robo danışmanlarını belirlemek için bunları aşağıdakilere dayanarak inceledik:

Minimum hesap açılış bakiyeleri ve devam eden bakiyeler (varsa)
Ücret sayısı ve maliyetleri
Çeşitli yatırım hesapları mevcut
İnsanlara erişim (finansal danışmanlık ve teknik destek)

Eğer uygulamalı bir yatırımcıysanız, robo-danışmanlar muhtemelen sizin için değildir. Bunun yerine, bir portföy yöneticisi kullanmayı veya yatırımlarınızı kendiniz seçmeyi deneyin. Ancak, paranızın teknoloji ve çeşitlendirme gibi finansal prensiplerle otomatik olarak yönetilmesini istiyorsanız, robo-danışmanlar mükemmel bir seçimdir. İşte en iyileri:

  1. Betterment: Yeni başlayanlar için en iyisi.
  2. Wealthfront: En düşük ücretler için en iyisi.
  3. SoFi: Ekstra avantajlar için en iyisi.
  4. Ellevest: Kadınlar için en iyisi.
  5. Acorns: Mikro yatırım için en iyisi.
  6. TD Ameritrade: Geleneksel yatırımcılar için en iyisi.

En iyi robo danışmanlarının birçoğunun ortak noktası çoktur, ancak sizin için en iyisi yatırımcı türüne bağlıdır. Sizin için doğru olanı seçmek için seçimlerimizi inceleyin.

Yeni başlayanlar için en iyisi

Betterment

BettermentBetterment ilk robo danışmanlarından biriydi ve kullanıcılar arasında en popüler robo danışmanlarından biri olmak için zamanın testini yaptı.

Betterment ile, sadece bir ücret ödersiniz – bakiyenizde yıllık% 0.25 (veya sahip olduğunuz her 10.000 $ için 25 $). Betterment ayrıca premium bir katman sunar: Sertifikalı finansal planlayıcılara sınırsız erişim ve tüm yatırımlarınızla ilgili, Betterment ile olmayanlar da dahil olmak üzere sınırsız erişim içeren% 0,40 yıllık ücret. Otomatik yeniden dengeleme ve vergi kaybı hasadı sayesinde, sizin için en zor durumda olmayan varlıklara takılmayacaksınız. Vergi kaybı hasatı, bir menkul kıymetin zararla satılması ve bunun yerine vergilendirilebilir kazançlar ile geliri dengelemek için benzer bir satın alma işlemidir. Bununla birlikte, 0 $ minimum bakiye şu anda birkaç ekstra dolar ile başlayabileceğiniz anlamına gelir.

En düşük ücretlerle en iyi robo-danışman

Wealthfront

Wealthfront

Wealthfront ve Betterment, mevcut en büyük robo danışmanlarından ikisidir. Yıllardır Wealthfront’ta bir hesabım vardı ve platformunun sunduğu şeylerden memnunum. Özellikle, ayarla ve unut hesabı. Hızlı bir şekilde kaydoldum, kolayca para girdim ve portföyümün nasıl çalıştığı hakkında aylık raporlarımı çok sevdim. Daha muhafazakar ya da daha riskli yatırımlar yapmak istediğim gibi gerekli ayarlamaları yapabilirim.

Wealthfront size para kaybeden menkul kıymetlerin daha uygun olanlar için taşındığı stok düzeyinde vergi kaybı hasadı sunar. Bu, hisse senedi yatırımcıları için iyi bir haber çünkü yüksek riskli hisse senedi yatırımlarınızla vergilendirilebilir kazançlarınızı en aza indirme avantajından yararlanıyorsunuz. Bu, hesabınız 100.000 ABD Doları’nın üzerindeyse, gelişmiş özelliklerin çoğu kullanılabilir. Örneğin, Akıllı Beta (500.000 $ ve üstü portföyler için), portföyünüzdeki yatırımların ağırlığını belirlemek için birçok farklı risk faktörü kullanır. Değer, temettü verimi ve oynaklığı diğerlerinin yanında analiz eder. Ancak bunlara erişmek için daha yüksek bir yıllık ücret ödemeniz gerekmez, yatırım hesabınızda daha fazla para olur.

Ekstra yatırım avantajları için en iyisi

SoFi

SoFiSoFi en iyi kredi işlemleriyle tanınır, ancak yakın zamanda yatırımlara da girmiştir.

SoFi, otomatik yatırım için herhangi bir ücret almaz ve e-posta, telefon veya sohbet yoluyla finans uzmanlarına her zaman erişebilirsiniz. Betterment ve Wealthfront gibi, SoFi de bir güvendir, bu da size gereksiz ürünler satmayacağı veya size uygun olmayan finansal tavsiyelerde bulunmayacağı anlamına gelir. Şu anda 1 $ gibi düşük bir tutarla yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Danışmanlık, idari veya diğer hesap ücretleri olmadan paranız yatırımlarınıza gider – onu yöneten birine veya başka bir şeye değil. Hesap bakiyeniz ne olursa olsun, özel yardıma ihtiyacınız olması durumunda sertifikalı finansal planlayıcılara ücretsiz ve sınırsız erişiminiz olur. Betterment ile ekstra bir ücret ödenir.

Hedefe dayalı yatırım için en iyisi

Ellevest

Ellevest

Ellevest kadınlar tarafından özellikle kadınlar için oluşturuldu (herkes kaydolabilir). Betterment ve Wealthfront gibi, hesap bakiyeniz için yıllık% 0.25 ücret alır. Ayrıca otomatik yeniden dengeleme ve acil durum fonu gibi avantajlardan yararlanabileceğiniz diğer özelliklere de sahiptir. Ayrıca, hesap bakiyenizden bağımsız olarak finans profesyonellerine sınırsız erişim elde edersiniz.

Kadın merkezli platform, yatırımlarınız söz konusu olduğunda ayrıntılı dikkat çekmeniz anlamına gelir. Örneğin, Ellevest algoritması yatırımlarınızı maaşınıza, cinsiyetinize ve beklenen ömrünüze dayandırır. Kadınlar tarihsel olarak erkeklerden daha az kazandıkları ve daha uzun yaşadıkları için Ellevest portföyü bunu yansıtır. Prim hesabı, sertifikalı finansal planlayıcılara, maaş ve kariyer koçlarına erişmenizi sağlayan yıllık% 0,50 ücret alır. Etki portföylerini veya hedeflerinize uyan şirketleri seçme seçeneğiniz vardır. Her yatırım şirketi sürdürülebilir, sorumlu ve etkili yatırımlar sunmaz. Ekonomik büyümelerini ve sürdürülebilirliklerini artırmak için kadınlara yatırım yapmanın bir yolu.

Mikro yatırım için en iyisi

Acorns

AcornsAcorns

bir mikro yatırım platformudur. Başlamak veya yatırımlarınızı büyütmek için çok fazla şeye ihtiyacınız yok.

Eğer elinizde biraz yedek değişiklik varsa, Palamutları düşünün. Bu robo-danışman, işlemlerinizi en yakın dolara yuvarlayarak ve kalan değişikliği yatırım hesabınıza koyarak çalışır. Diğer seçimlerin sahip olduğu minimum hesap bakiyesi veya ticaret ücreti yoktur. Ancak, temel bir hesap ayda 1 ABD dolarıdır ve kalan paranızı otomatik Round Ups programı aracılığıyla yatırmaya başlarsınız. Bağlantılı bir karttan alışveriş yaptığınızda, işleminiz en yakın dolara yuvarlanır ve artık değişikliğiniz Acorns yatırım hesabınıza gider. Yatırım yapar, böylece katkıda bulunmak için giriş yapma konusunda endişelenmenize bile gerek kalmaz. Şu anda yatırım yapmaya ayrılacak çok fazla paranız yoksa, ancak yine de başlamak istiyorsanız harika.

Geleneksel yatırımcılar için en iyisi

TD Ameritrade

TD Ameritrade

TD Ameritrade’nin Temel Portföyleri yatırım şirketinin robotik danışmanı seçeneğidir. 500 $ minimum bakiye ve% 0,30 yıllık ücret, rakipleri gibidir (Wealthfront, Betterment ve Ellevest’in tümü% 0,25 ücretlidir) ve geleneksel aracılık size bir dizi yatırım seçeneği sunar. Örneğin, bir robo-danışman alırsınız, ancak yatırım sorularınızı ve endişelerinizi çözmenize yardımcı olmak için finansal uzmanlara hala erişebilirsiniz.

Ellevest’in etki portföyleri gibi sosyal açıdan bilinçli yatırımları da seçebilirsiniz. TD Ameritrade ile gittiğinizde, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir düzineden fazla farklı yatırım hesabı arasından seçim yapabilirsiniz:

Bireysel aracılık
Geleneksel IRA
Roth IRA
Rollover IRA
Küçük IRA
Küçük Roth IRA
SEP IRAK
BASİT IRAK
Yararlanıcı IRA
Bireysel 401 (k)
529 üniversite tasarruf planı
Küçükler Yasasına Tekdüzen Transferler / Küçükler Yasasına Tekdüzen Hediyeler

Ayrıca müşterek veya ikincil hesaplar gibi diğer hesap türleri. Çok çeşitli seçenekler, sadece birkaç yüz dolarla istediğiniz herhangi bir hesabı açabileceğiniz anlamına gelir. Bir robo danışmanından faydalanırken uzun süredir devam eden bir yatırım şirketine sahip olmanın rahatlığını istiyorsanız, TD Ameritrade sağlam bir seçimdir.

Robo danışmanları çok fazla para veya zaman harcamadan yatırım yapmak için mükemmel bir seçenektir. Yatırımın önemli olduğunu biliyor, ancak çok fazla iş (veya nakit) koymak istemiyorsanız, bir robo-danışman sizin için işe yarayabilir.

Tartışma: 2020’deki En iyi robot danışmanlar

Saygılı olun, sivil olun ve konu üzerinde kalın. Okumanızı teşvik ettiğimiz politikalarımızı  ihlal eden yorumları siliyoruz. Tartışma konuları kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda kapatılabilir.

Wealthfront vs. Betterment: Fark nedir?

Tüm robo-danışmanlar aynı hizmetleri ve hesapları sunmaz. İşte önde gelen seçeneklerden ikisi arasındaki farklar.

Wealthfrontbetterment

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yatırım yapmak göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ancak, başlamak için çok fazla paraya veya finansta bir arka plana ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan tek şey internet ve paro danışmanı, paranızın nereye yatırılacağı konusunda karmaşık bir karar veren küçük bir ön maliyetle otomatik yatırım yazılımıdır.

İki büyük robo danışmanı – Wealthfront ve Betterment – çevrimiçi yatırımın kalabalık alanında liderdir. İşte nasıl karşılaştırdıklarını ve hangisinin sizin için doğru olduğuna nasıl karar verecekleri.

Robo-danışman nedir?

Robo-danışman, yaşınıza, bulunduğunuz yatırımcının türüne ve ne zaman emekli olmayı planladığınıza dayalı bir yatırım portföyü oluşturan otomatik bir çevrimiçi yatırım platformudur.

Robo danışmanları, çevrimiçi aracılıklardan veya paranızı mikro olarak yönettiğiniz hesaplardan daha düşük ücretlere sahip olma eğilimindedir. Bunun yerine, robo-danışmanlar yatırımlarınızı sizin için çok az insan müdahalesi ile halleder. Hands-off yatırım.

Başlamak için kendinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlayacaksınız, örneğin:

Kaç yaşındasın
Başlamak için ne kadar paranız var
Hesabınıza her ay ne kadar katkıda bulunabileceğinizi düşünüyorsunuz
Emekli olmayı planladığınızda
Yatırımlarınızda ne kadar riskli veya muhafazakarsınız

Çoğu robo-danışman, risk yönetiminizi istediğiniz zaman değiştirmenize izin verir. Ama normalde, yaşlandıkça paranızla daha az riskli olmalısınız. Emekliliğe yaklaştıkça hemen para kazanacağınız için, robo-danışmanlar yaşlandıkça paranızı daha muhafazakâr hale getirmeye otomatik olarak başlayacaktır.

Bir Bakışta Wealthfront vs. Betterment

Wealthfront ve Betterment gibi Robo danışmanları borsada işlem gören fonlara veya yönetilmesi çok pahalı olmayan ETF’lere yatırım yaparlar. Robo-danışmanlar portföyünüzü yöneten bilgisayarlara sahip olduğundan – insanlar değil – geleneksel bir danışmandan daha düşük ücretler alabilirler.

  Wealthfront Betterment
Hesap minimum $500 $0
Yıllık ücret 0.25% % 0.25; Premium hesabı seçerseniz% 0.40
Diğer ücretler Sermaye ücreti:% 0,07 ila% 0,16 Bir finans uzmanıyla bir defalık görüşme için 199 $ ‘dan başlar; % 0,07 ila% 0,15 sermaye ücreti
İnsan danışmanlara erişim Sadece teknik destek için müşteri hizmetleri aracılığıyla. Premium hesap, sertifikalı finansal planlayıcılara sınırsız erişim sunar.
Hesap türleri Geleneksel IRA, Roth IRA, SEP IRA, 401 (k) Rollover, 529 Üniversite Tasarrufu, Bireysel, Ortak, Güven Geleneksel IRA, Roth IRA, SEP IRA, 401 (k) ve 403 (b) Rollover’lar, Bireysel, Ortak, Güven
Portfolyolar ETFs ETFs

Betterment ne sunuyor?

İyileşme, ilk robo danışmanlarından biri ve aynı zamanda alandaki liderlerden biridir. Başlamak için minimum bir şey yok, yani cebinizde birkaç ekstra dolar varsa, şu anda bir hesap açmak için fazlasıyla fazlasına sahipsiniz.

Başlamak için minimum bir dengeye ihtiyaç duymanın yanı sıra, Betterment’in size özel tavsiye için uzmanları vardır. Herkesin yatırım planları aynı olmadığından, sadece size özel tavsiyeler almak için sertifikalı bir finansal planlayıcı ile konuşabilirsiniz. Premium plan daha yüksek bir yıllık ücret alır – normal bir hesap için% 0,25 yerine% 0,4 – ve başlamak için en az 100.000 ABD Doları gerekir. Veya premium hesap minimumunu karşılamazsanız bir profesyonelle en az 199 ABD doları konuşabilirsiniz.

Betterment, paranızın belirli sosyal ve çevresel standartları karşılayan hesaba katıldığı sosyal olarak sorumlu yatırımlar sunar. Betterment ayrıca, minimum 10 $ depozito ödemeniz gereken bir nakit hesabı sunar – şu anda% 0,30’a kadar rekabetçi bir APY (yıllık yüzde getiri) vardır.

Wealthfront ne sunuyor?

Wealthfront’un hesabı minimum 500 $ ‘dır. Bu sizi başka bir şekilde etkileyebilir, ancak ne yatırım yapmak istediğinize bağlıdır.

Wealthfront’un 529 üniversite tasarruf planı vardır, ancak Betterment yoktur. Kolej için tasarruf etmek istiyorsanız, paranızı koyduğunuz yerde bir Wealthfront hesabı olabilir.

Wealthfront stok düzeyinde vergi kaybı hasatı sunar. Bu, düzenli vergi kaybı hasadı gibi, ancak sadece ETF’lere veya endeks fonlarına yatırım yapmak yerine, S&P 500’deki bireysel hisse senetlerine yatırım yapıyor. Portföylerini bir çentik almak isteyen yatırımcılar için bu cazip olabilir. Wealthfront ayrıca bir nakit hesabı da sunar (% 0.26 APY ile) – bir tane açmak için sadece 1 $ gerekir.

Wealthfront vs. Betterment: Hangisi sizin için uygun ?

Her iki seçenek de farklı şekillerde ve farklı şekillerde parlıyor: Her ikisi de vergi kaybı hasadı ve otomatik yeniden dengeleme özelliklerine sahip. Wealthfront bir üniversite tasarruf planı sunar. Betterment hesabında minimum bir hesap yoktur.

Bugün birkaç dolar ile başlamak istiyorsanız, Betterment sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak daha fazla para size Wealthfront ile daha fazla seçenek getirebilir. 100.000 dolarınız varsa, stok düzeyinde vergi kaybı hasatı içeren Wealthfront’un PassivePlus programını kullanabilirsiniz.

Paranızı koymaya karar verdiğiniz yer, yalnızca bugün değil, uzun vadede hangi hesabın sizin için en iyi şekilde çalışacağına bağlıdır. Sizin gibi yatırımlarınız da büyüyebilir ve değişebilir. Sizinle birlikte büyüyen ve değişen bir hesap bulduğunuzdan emin olun.

Tartışma: Wealthfront vs. Betterment: Fark ne?

Saygılı olun, sivil olun ve konu üzerinde kalın. Politikamızı ihlal eden ve okumanızı teşvik ettiğimiz yorumları sileriz. Tartışma konuları kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda kapatılabilir.

Robo-danışman nedir? Wealthfront, Betterment ve diğerleri paranızı nasıl yönetiyor?

Paranızı yatırmak istiyorsanız, ancak yatırımlarla ilgili ilk şeyi bilmiyorsanız, bir robo-danışmanı deneyin.

robo-advisor

Yatırım yapmaya başlamak düşündüğünüz kadar korkutucu değil. Finansta bir arka plana ihtiyacınız yok, binlerce dolara ihtiyacınız yok, ne de paranızı satın aldığınız her hisse senedi ve güvenliği elinize almanız gerekmiyor. Aslında, bir robo danışmanına kaydolduğunuzda, ihtiyacınız olan tek şey birkaç dolar ve bazı basit soruları cevaplamaktır.

Bir robo-danışmanının sizin için uygun olup olmadığını bilmenize yardımcı olmak için, bu otomatik yatırım hizmetleri hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Robo-danışman nedir?

Robo-danışman otomatik bir finansal danışman ve yatırım platformudur. Sistem, portföyünüzü oluşturmak ve yönetmek için bir yazılım algoritması kullanır, böylece gerekmez. Bir robo danışmanına kaydolduğunuzda, aşağıdaki gibi birkaç soruya cevap vereceksiniz:

  • Kaç yaşındasınız?
  • Ne zaman emekli olmayı planlıyorsun?
  • Ne tür bir yatırımcısınız (tutumlu ve girişken)?

Robo danışmanları, bir finans uzmanı kullanmak yerine portföyünüzü oluşturmak ve yönetmek için otomasyon ve yazılım kullanır.

Bazı robo-danışmanların başlaması için minimum hesap gereksinimleri olsa da, genellikle karşılanması düşük bir engeldir. Örneğin, başlamak için yalnızca 500 dolara ihtiyacınız olabilir. Diğerlerinin hesap minimumları yoktur, yani banka hesabınıza yalnızca birkaç dolar daha yatırmaya başlayabilirsiniz.

Bir robo-danışman ve geleneksel bir aracılık arasındaki fark nedir?

Bir aracılık hesabı, yatırımlarınızı kendiniz yönetebileceğiniz bir yerdir. Robo danışmanları, bilgisayarınızın tarzınıza ve tercihlerinize göre onu sizin için yönetmesine izin verir. Çoğu robo danışmanı, toplam yatırımlarınızdan yılda yaklaşık% 0.25 gibi düşük bir sabit ücret almaktadır. Çevrimiçi aracı kurumlar daha fazla veya daha yüksek ücretler alma eğilimindedir.

Robo danışmanları eller serbest yatırım için mükemmeldir. Tercihlerinizi ve stilinizi, paranızı nasıl yatırım yapacağınızı seçmek ve daha sonra sizin için yönetmek ve düzenli yeniden dengeleme sunmak için kullanırlar. Bazen aracılık yoluyla kendi kendini yönlendiren bir yatırımcı olarak, bunu bir öncelik haline getirmeyebilirsiniz.

Robo danışmanları maliyetleri düşük tutmak için endeks fonlarına ve borsa yatırım fonlarına yatırım yapma eğilimindedir. Aracılar birçok farklı menkul kıymete yatırım yapmanıza izin verir, ancak ayrıcalık için biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.

Robo-danışmanların artıları ve eksileri

Paranızı yönetmenin önemli olduğunu ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bir robo-danışman yatırım yapmak için iyi bir tanıtımdır. Ama her zaman herkes için en iyi seçim değildir.

Artıları:
Anında çeşitlendirme. Aracılık hesapları kendi hisselerinizi ve diğer menkul kıymetlerinizi seçmenize izin verirken, çok iyi bir şey elde etme şansınız vardır – bu da büyük bir kayıpla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Robo danışmanları portföyünüzü endeks fonları ve ETF’ler yoluyla çeşitlendirir, böylece bir kaybınız olması durumunda önemli değildir. Yeniden dengeleme sayesinde, iyi olmayan yatırımları da düşüreceksiniz.
Minimum yatırım gereksinimleri. Seçtiğiniz robo-danışmanına bağlı olarak, başlamak için minimum hesabınız olmayabilir. Başlamak için bir şeye ihtiyacınız varsa, genellikle yaklaşık 500 dolar – bazen daha az.
Düşük ücretler. Robo danışmanları aracı kurumlardan daha az insan kullandığından, daha düşük ücret talep edebilirler.
Kullanımı kolay. Çoğu robo-danışman, yatırımlarınıza bakmak ve fon eklemek için basit arayüzlere ve uygulamalara sahiptir.
Sosyal sorumluluk sahibi yatırım. Bazı robo-danışmanlar, prim ödemeden değerlerinizle uyumlu yatırımlar seçmenize izin verir.
Eksileri:
Sınırlı insan etkileşimi. Robo-danışmanların sağlam müşteri hizmetleri olsa da, aldığınız yardımla sınırlısınız. Her zaman uzman tavsiyesi alma şansınız yoktur. Bir robo-danışman bir finans uzmanıyla konuşma şansı sunuyorsa, ek bir ücretle gelir. Çoğu robo danışmanı yalnızca çevrimiçidir; bu, hesabınız hakkında birisiyle konuşmanız gerekirse bir şubeyi ziyaret etme seçeneğiniz olmadığı anlamına gelir.
Birkaç menkul kıymet. Yatırım tercihlerinizi genişletmek istiyorsanız, bir robo-danışmanla sahip olmayabilirsiniz. Çoğu, paranızı çeşitlendirmek için harika olan ETF’lere yatırır. Ancak farklı türde menkul kıymetlere girmek istiyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.
Herkes için harika değil. Robo danışmanları çoğu insan için iyi bir seçimdir, ancak herkes için her zaman doğru seçim değildir. Yatırım stratejinize, emeklilik planınıza, varlıklarınıza ve paranızın nereye gitmesini istediğinize bağlı olarak, sizin için çalışmayabilir.

Nereden başlamalı ?

Yatırım yapmaya başlamak için robo danışmanlarına göz atarken, karar vermeden önce kendinize birkaç soru sorun.

Minimum gereksinimler nelerdir? Başlamak veya minimum hesap bakiyesini korumak için büyük bir katkıda bulunmanız mı gerekiyor? Kalifikasyon eşiği ne kadar düşük olursa, başlamak o kadar kolay olur.
Ücretler nasıl? Bazı firmaların yıllık sabit bir ücreti vardır, ancak matematiği yaparlar:% 0,25’lik bir ücret, 100.000 $ ‘a kıyasla 10,000 $’ lık bir yatırım için çok farklı görünüyor. Ne yazdığınızı bildiğinizden emin olun.
Bir insanla konuşma şansın var mı? Birçok danışman, belirli bir anketten gelen cevaplara dayanarak portföyleri seçer, ancak diğer koşullar paranızı nasıl yatırım yaptığınızı etkileyebilir. Birisiyle benzersiz durumunuz hakkında konuşmanız gerekiyorsa, potansiyel robo danışmanınız kişisel finansal danışmanlık sunuyor mu?

Oyunda bazı önde gelen robo danışmanları var, ancak hepsinin aynı gereksinimleri ve teklifleri yok. Burda biraz var.

En Yüksek: Hesap yok; % 0.25 yıllık ücret; kadınlar için tasarlanmış
Servet: minimum 500 $ hesabı; % 0.25 yıllık ücret; çoğu yatırımcı için harika
İyileştirme: Minimum hesap yok; % 0.25 yıllık ücret; ek ücret karşılığında profesyonel finansal danışmanlık fırsatı
Ally: 100 $ minimum hesap; ücret yok; mevcut Ally müşterileri için iyi
Meşe palamudu: Minimum hesap yok; Ayda 1- $ 3 $ kullanmak; yedek değişikliğine yatırım yapar

Hangi robo-danışmanı seçerseniz seçin, başlamak ve yatırım portföyünü sürdürmek kolay olmalıdır. Ödeyeceğiniz ücretleri belirlemek için önce ödevinizi yaptığınızdan emin olun ve yatırım hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi robo danışmanını bulun.

En iyi oyun aboneliği hizmetlerini nasıl seçeceğinizi bilmiyor musunuz tam size uygun bir makalemiz var okumak için buraya tıklayınız

 

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla