Forum Kuracaklar İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Tarafından Admin

Farkınız Olsun ! Özenti Olmayın !
Bildiğimiz gibi artık birçok forum teması birbirine çok benziyor nerdeyse aynı. Sizinki bunlara benzemesin. Bir webmaster forumu var biliyormusun bilmiyorum fakat adı ” Fuub ” ve teması diğer forum temalarına göre çok ilgi çekici ve güzel. Yani bir farkı var sizinde öyle olsun sizde uğraşın ve kendinize fark yaratacak bir tema hazırlayın. Diğer forumlardan 1 Adım öne geçin.

Anahtar Kelime; Sabır ve Hırs !
Başlangıçta’da dediğim gibi birçok kişi hayal kırıklığına uğruyor. Bu işe başladıysanız eğer Sabırlı ve Hırslı olmalısınız yoksa hiçbir şey olmaz. Forumlar normal bloglar gibi 2, 3 hafta uğraştıktan sonra tutmaz. En az  1 sene’den sonra tanıdık olmaya başlarsınız. Sabırlı olmadan bu işi başaramazsınız.

Bir Ekibiniz Olsun
Arkadaşlar bu iş normal blog yazarlığından çok farklıdır. Tek kişi yapamazsınız. En az 3,4 bilemediniz 5 kişilik bir grup kurmanız gerekmektedir. Tek kişi bir forumu yönetmeniz imkansız gibi bir şeydir.

Reklam Yapın, Kalıcı Olun !
Diğer forumlar’da reklam vererek kendi forumunuza kullanıcı çekebilir kalıcı olabilirsiniz. Bu iş için cebinizden para çıkacaktır fakat büyüdüğünüz zaman reklamlardan, Sponsorlardan’da bu açığı kapatabilirsiniz.

Normal Domain ve Site Forumu
Evet arkadaşlar öncelikle site forumu hakkında bir örnek vereceğim. Misal forum.siteadi.com yaptınız diyelim bu sizin kişisel blogunuzun forumu, bu forum diğer forumlara göre 1 adım geride olur. Evet bildiğimiz çok büyük site forumları var fakat büyütmesi normal bir foruma göre çok daha zordur. Fakat www.siteadi.com açarsanız direk olarak daha kısa sürede yaygınlaşırsınız ve daha akılda kalıcı olur. Buda sizin ve forumunuzun yararınadır.

Evet arkadaşlar, Bu benim geçmişte çıkardığım derslerdi. Sizlerde aynı hataya düşmenizi istemiyorum bu neden bu yazıyı paylaşmak istedim. Umarım işinize yaramıştır.

Eğer profesyonel bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız buraya tıklayarak konunun kategorisine, buraya tıklayarak da içeriğe gidebilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla