Blog Açmak İstiyorum Ama Ne Yazmayalım ?

Tarafından Admin

Başlıkta yer alan soruyu çok soran kişi ile karşılaştığımı söylemek isterim. Özellikle blog açmak isteyenlerin ilk sorduğu sorular arasında gelmesinden dolayı bende ilk bu konuya değinmek istedim.

Blog açmak isteyenlerin bloglarının bugünü ve sonrasını düşünmelerini,buna göre de blog kategorilerini seçmelerini önermekteyim. Şu anda popüler olan bir şey belki de yarın hiç okunmaz olabilir. Bazıları özel ilgisi olduğu konularda yazmak istiyor ama sonrasında da okunmamaktan şikayetçi oluyor. Bu yüzden bazı konularda farkınızı koymanız gerekecektir. Örnek vermek gerekirse blogların çoğu insanların sorularına cevap vermekten geçiyor. Eğer sizde ziyaretçilerin sorularına cevap veren blog yaparsanız kitleniz artması oldukça hızlı olacaktır. Ama zaten sektörde kaliteli sitelerin olduğunu düşünürsek gidip sizinde aynısını blog olarak açmanız maalesef boşa kürek çekmekten öteye gitmez. Tabi bunlara kişisel blogları dahil etmediğimi belirtmek isterim.

Peki o zaman ne yapayım da ne yazayım diyorsanız da bazı örneklerle cevaplayalım. Mesela android blogu açtınız ve içinde android uygulama tanıtımı telefon tanıtımı var. İlla ki şu ürün çıktı etti yazarsınız ama sırf bu konulara dayalı blog iş yapma demek istediğim. Bunun yerine o ürünün yansıtılmayan özelliklerini, başka yerde değinilmemiş konularına veya internet sitelerinde rastladığınız o ürün ile alakalı sorunlara, sorulara araştırarak yer vermeniz emin olun kısa sürede olmasa bile yakın zamanda ziyaretçi çeken altın yazılar olacaktır.

Kendi blogumda yıllar önce bir wordpress kodu yayınladım. O zaman dahilinde o tarz kod yoktu daha doğrusu var olanların bir araya gelip kullanıldığı kod değildi. Ben kendi çabalarımla aslında insanların arzu ettiği işlevi kod sayesinde yaptım ve bunu yayınladım. Daha sonra forumlardan gelenler bittikten sonra zamanla google aramalarından gelenler oldukça popüler bir yazı olmasını sağladı. O sırada benzer bloglar günlük 3-5 yazı yayınlarken ben 1 yazıyla onlardan çok hit almıştım bile. İşte soru-cevap veya sorunları giderecek yazılar her zaman size iyi dönüşü olacaktır.

Benim sitemin konusu uymaz diyenler olacak ama aslında düşünürse kesinlikle olacaktır. Örnekler:

  • Android uygulama nasıl silinir,
  • Akvaryum motoru nasıl temizlenir,
  • WordPress anasayfada özel kategori yazıları,
  • Bilgisayar ekranı temizlerken dikkat edilecek 5 husus,
  • Takma tırnak için yapılması gerekenler vs.

gibi konularda yazmanız sizi takipçi ve ziyaretçi kazandırır. Bu yüzden öncelikle blog kategorinizdeki ürün, hizmet neyse bunları araştırarak, bunlara yanıtlar bulmaya çalışın. Bulduğunuz yanıtlar sizi ziyaretçiler ile buluşturacaktır.

Son olarak, özgünlük aslında baştan yazmak değil farklı yazmaktır. Özgün olabilirseniz her zaman ziyaretçiniz vardır unutmayınız.

EĞER NASIL BLOG AÇACAĞINIZI BİLMİYORSANIZ [BURAYA TIKLAYARAK] ÖĞRENEBİLİRSİNİZ 

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla