Kullanmanız Gereken +5 Yerel Apple Watch Uygulaması

Tarafından Admin

Apple Watch’un beşinci doğum gününde, telefona yerleştirilen uygulamalar temelde gerçekten ihtiyacınız olanlardır.

Apple Watch’un bu haftanın beşinci yıldönümünde – gerçek yıldönümü tarihi 24 Nisan Cuma – üçüncü taraf uygulamalarla dolu bilek takmanız için bir iPhone olması amaçlanan cihazın kullanışlı bir şeye dönüştüğü açıktır. fitness izci. Ve yerel uygulamalarının indirebileceğiniz herhangi bir uygulamadan daha yararlı olduğu kanıtlandı. Amazon, eBay, Target ve TripAdvisor dahil şirketler artık Apple Watch uygulamalarını desteklemese de, gerçekten önemli değil – bunları kontrol etmek için telefonlarımız, tabletlerimiz ve dizüstü bilgisayarlarımız var. Önemli olan, yerleşik Etkinlik izleyici, Mesajlar ve Telefon uygulamalarıdır – hızlı ve rahat bir bakış için elimizde olmasını istediğimiz şeyler.

Constellation Research’ün ana analisti ve kurucusu Ray Wang, “Saat gerçekten kolaylık sağlıyor” dedi. “Saatinizde çok fazla ekran harcayacaksınız. Bu yüzden iyi bir Apple Watch uygulaması oluşturmanın sırrı, onu bir şeye ek olarak bir aksesuar olarak düşünmektir. Çok az insan bunu tek başına kullanmazsa fitness veya sağlık veya bir çeşit izleme içindir. ”

Apple Watch 2015’te kullanıma sunulduğunda, indirilebilecek 3.000 uygulama vardı. Bugün, 21’i giyilebilir cihaz içine yerleştirilmiş 20.000’den fazla uygulama var. Saatler, 2015 yılında genel olarak talep edilen bir aksesuar olmasa da, Apple Watch, Wang’ın eklediği, hepsi de zaten cihaza yerleşik olan mesajları, hava durumunu ve hatırlatıcıları kontrol etmek için yararlı bir araç olduğunu kanıtladı.

Zaten kullanmadığınız bazı yerel Apple Watch uygulamaları.

1. Gürültü

Apple Watch Series 4 veya daha yenisine sahipseniz, ortamınızdaki ortam sesini ölçmek için Gürültü uygulamasını kullanabilirsiniz. Desibel seviyesi işitme duyunuzun etkilenebileceği bir noktaya yükseldiğinde, uygulama bileğinize bir dokunuşla sizi uyarabilir.

2. Çevrim Takibi

Kadınlar, adet döngüsü ile ilgili, akış bilgileri ve baş ağrısı veya kramp gibi semptomlar dahil ayrıntıları kaydetmek için Döngü İzleme uygulamasını kullanabilirler. Bu verileri kullanarak, uygulama bir sonraki döneminizi tahmin ettiğinde veya verimli pencerenin başlamak üzere olduğu konusunda sizi uyarabilir.

3. EKG

Apple Watch Series 4 veya daha yenisine sahipseniz, bir elektrokardiyogram (bazen kardiyologlar tarafından EKG olarak adlandırılır) almak için EKG uygulamasıyla çalışan bir elektriksel kalp atış hızı sensörünüz vardır. Ayrıca bir iPhone 6S veya daha yenisine ihtiyacınız olacak ve hem telefonun hem de saatin sırasıyla iOS ve watchOS’un en son sürümünde olması gerekir. Ayrıca tüm bölgelerde mevcut değildir.

4. Haberler

Haberler uygulaması ilgi alanlarınıza göre seçtiği hikayeleri göstererek anında güncel olayları takip etmenize yardımcı olacaktır. Ancak, tüm bölgelerde mevcut değildir.

5. Nefes alın

Breathe uygulaması, bunu yapmak için her gün birkaç dakika almayı hatırlamanıza yardımcı olur: nefes al (bu Haber uygulamasını kontrol ettikten sonra özellikle kullanışlı olabilir). Hatırlatıcılar ayarlayabilir veya sesini kapatabilir veya duraklatmak ve dinlenmek için biraz yardım istediğinizde uygulamayı açabilirsiniz. 1 ila 5 dakika boyunca onunla birlikte nefes almanızı teşvik eden bir animasyon göreceksiniz. Bu nefes seansları sırasında kalp atış hızınızı da kontrol edebilirsiniz.

6. Naklen Yayın

Apple TV’niz varsa, her iki cihazın da aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğu varsayılarak saatinizi başka bir uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Uzaktan kumanda uygulamasını kullanarak saat yüzünde hızlıca kaydırın ve Apple TV menü seçeneklerinde ilerleyin ve şovları oynatın veya duraklatın.

7. Kamera

Saatinizin kendisiyle fotoğraf çekemezsiniz. Ancak Kamera uygulamasıyla saatiniz iPhone’unuzun kamerası için uzaktan kumanda görevi görebilir. Selfie çekmenize veya odanızda telefonunuzda kayıt yapmaya başlamanıza yardımcı olmak için kullanın, böylece sonunda o büyük grup çekimlerindeki herkesi elde edebilirsiniz.

8. Telsiz

Walkie-Talkie uygulaması bir Apple Watch giyen başka biriyle sohbet etmek için saatinizi bir telsiz olarak kullanmanızı sağlar. Konuşmak için bir düğmeye basın ve yanıtı dinlemek için bırakın. Uygulama tüm bölgelerde mevcut değildir ve her iki katılımcının da iPhone, Wi-Fi veya hücresel Bluetooth bağlantısı üzerinden bağlantıya sahip olması gerekir. Ayrıca, uygulama aracılığıyla biriyle bağlantı kurmak için bir daveti kabul etmeniz gerekir – sizinle konuşmaya başlayamazlar.

9. Sesli Notlar

İPhone’da olduğu gibi, hareket halindeyken kişisel notlarınızı ve hatırlamanız gereken şeyleri kaydetmek için Apple Watch’unuzdaki Sesli Notlar uygulamasını kullanabilirsiniz. Saatte kaydettiğiniz sesli notlar, aynı Apple Kimliğiyle oturum açtığınız diğer tüm iOS cihazlarıyla otomatik olarak senkronize edilir.

Yerel Apple Watch Uygulamalarının Geleceği

Yerel Apple Watch uygulamalarının koleksiyonu tamamlanmaktan çok uzak: Watch piyasaya sürüldüğünden beri yerleşik bir uyku izleme uygulaması bekliyoruz. Ana engellerden biri, tüm gece tek bir şarjla uykuyu izlemek için yeterince uzun sürebilen pil ömrü gibi görünüyor. Apple Watch için AutoSleep Tracker, Sleep Tracker Plus Plus ve Sleep Watch gibi üçüncü taraf seçenekleri kullanılabilirken, Samsung ve Fitbit yarışmacıları yıllarca uyku takibi sunuyor.

Yakında çıkacak olan Apple Watch 6 için bir uyku izleme uygulaması söylentisi – umarım bu, Apple’ın nihai ürünü mükemmel olana kadar pazara girmeyi bekleyen başka bir örneği haline getiriyor.

Apple Watch Series 6 ayrıca muhtemelen daha fazla doğal sağlık yeteneği getirecek. Apple, kalp sağlığı ve kadın sağlığını incelemek için hastaneler ve araştırma ajanslarıyla ortaklık yaparak saatle birlikte tıbbi araştırma alanına adım attı. Seri 6, saatin kalp atış hızına benzer şekilde kan oksijen seviyenizi ölçmesine izin verecek olan SPO2 izlemesi almak için söylentilere sahip. FitBit ve Garmin akıllı saatler zaten benzer bir yeteneğe sahip.

Glikoz ve kan basıncı izleme gibi eklemeler başka bir sınırdır, ancak gelecekte daha da fazladır.

Apple ile ilgili daha fazla haber görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

İlgili Gönderiler

Yorum Yap

Araç çubuğuna atla